V. Putinas: Rusija pasirengusi tiekti dujas į Europą, bet „kamuolys yra ES pusėje“

Nuotrauka Комсомольская Правда / youtube.com

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė, kad Maskva yra pasirengusi atnaujinti dujų tiekimą į Europą nepažeista dujotiekio „Nord Stream“ dalimi, tačiau sakė, kad dabar „kamuolys yra ES aikštės pusėje“.

„Rusija pasirengusi pradėti tiekimą“, – sakė V. Putinas energetikos forume Maskvoje, turėdamas omenyje tą dujotiekio dalį, kuri nebuvo paveikta nuotėkių.

„Kamuolys yra ES pusėje. Jei jie nori, tada galima atsukti čiaupus ir viskas“, – tvirtino jis.

V. Putinas taip pat pareiškė, kad „Nord Stream“ dujotiekių nuotėkiai yra „tarptautinio terorizmo“, esą naudingo Jungtinėms Valstijoms, Lenkijai ir Ukrainai, rezultatas.

„Nėra abejonių, kad tai tarptautinio terorizmo aktas… didėja likusių dujų sistemų geopolitinė reikšmė – jos eina per Lenkiją,.. Ukrainą,.. ir, žinoma, Jungtines Valstijas, kurios dabar gali tiekti energijos išteklius didelėmis kainomis“, – sakė V. Putinas.

Rugsėjo pabaigoje buvo aptikti nuotėkiai keturiose dujotiekių „Nord Stream“, jungiančių Rusiją ir Europą, vietose. 

Šie dujotiekiai yra geopolitinės įtampos centre, Rusijai ėmus mažinti dujų tiekimą Europai, kaip įtariama, keršijant už Vakarų sankcijas, paskelbtas Maskvai dėl jos invazijos į Ukrainą. 

Keli Skandinavijos šalių seisminiai institutai dar prieš aptinkant nuotėkius šioje vietovėje užfiksavo tai, kas, „labai tikėtina“, buvo sprogimai.

Ir Vašingtonas, ir Maskva paneigė, jog yra kaip nors su tuo susiję.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *