V. Rupšys: Europoje darėme didžiulę klaidą manydami, kad karo čia nebebus

Nuotrauka BNS/ Žygimantas Gedvila

Europos valstybės, tarp jų ir Lietuva, darė didžiulę klaidą manydamos, kad karų žemyne nebebus, nes dėl to nebuvo karo Ukrainoje akivaizdoje susiduriama su ginkluotės resursų trūkumu, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

„Mes didžiulę klaidą Europoje darėme ir turbūt ir mes čia, Lietuvoje, kad netinkamai žiūrėjome į tą pasirengimą tokios apimties konfliktui, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė generolas leitenantas. – Galvojome, kad kažkur tenai reikės nuvažiuoti, atlikti misiją, su sąjungininkais, o čia kažkas atvažiuos, mus apgins“.

Jis priminė, kad pagal NATO sutartį šalis pati turi turėti pajėgumus, kurie užtikrintų jos galimybę gintis.

„Nebuvo skiriama tiek dėmesio, kad reikia atstatyti resursus, kad reikia atstatyti amuniciją, kad reikia vystyti ginklavimą, nes tos varžybos nebuvo sustojusios iš Rusijos pusės, Rusija ginklavosi, rengėsi karui, na o kažkas nenorėjo blaiviai žiūrėti į tai“, – kalbėjo V. Rupšys.

Pasak jo, tai nulėmė dabar atsiradusią spragą, kai Vakarų sąjungininkės nespėja apsirūpinti ginkluote. Kariuomenės vadas taip pat atkreipė dėmesį, jog karinė pramonė negali greitai persiorientuoti į išaugusią paklausą, be to, vertina riziką, jog ilgainiui visuomenės vėl gali grįžti prie požiūrio kad „po šito karo daugiau nebebus karų“.

„Deja, taip jau yra pasaulis surėdytas, kad karai buvo, yra ir dar bus – tame tarpe ir Europoje“, – sakė V. Rupšys.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *