V. Rupšys: Rusijos pajėgų telkimas kelia nerimą, bet ne tiesioginę grėsmę

Фото BFL/Паулюса Пяляцкиса

Rusijos pajėgų telkimas prie Ukrainos kelia grėsmę bendram regiono saugumui, tačiau tiesioginės grėsmės Lietuvai nėra, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys. 

„Telkimas pajėgų rytinėje Ukrainos dalyje arba prie Ukrainos rytinės sienos yra grėsmė bendrai saugumui ir tuo pačiu, aišku – NATO ir mūsų, kaip NATO narės, saugumui. Nes tikrai labai priklauso saugumo situacija nuo to, kaip vystysis veiksmai susiję su Rusijos ginkluotųjų pajėgų vienetų telkimu, kokie bus tolimesni jų veiksmai“, – po susitikimo su prezidentu ketvirtadienį žurnalistams sakė V. Rupšys.

„Iš kitos pusės, tiesioginės grėsmės Lietuvai, turbūt, net ir geografiškai mes negalime sakyti, kad matome. Aišku, kilus bet kokiam kariniam konfliktui, tai tikrai įtakotų NATO saugumą ir mūsų veiksmus“, – kalbėjo kariuomenės vadas.

V. Rupšys sakė, kad tiek jis, tiek sąjungininkai – NATO pajėgų Lietuvoje atstovai prezidentą Gitaną Nausėdą patikino kad „į situaciją žiūrime labai rimtai ir esame viskam pasiruošę“.

NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadas, pulkininkas Jakobas S. Larsenas taip pat tikino, kad NATO „atidžiai stebi situaciją“ Ukrainos pašonėje.

„Rusijos karinių pajėgų telkimas kelia labai didelį nerimą. Tai nėra paaiškinama. Ukraina turi ginti savo suverenitetą. Ir niekas nepripažins Rusijos neteisėtos Krymo aneksijos“, – sakė pulkininkas.

Anot jo, Lietuvoje NATO pajėgos „susitelkia atgrasymui ir gynybai, kad būtų galima užtikrinti žmonių laisvę“ ir šiuo tikslu intensyviai bendradarbiaujama su Lietuvos karinėmis pajėgomis, stiprinama kolektyvinė gynyba, taip pat ir vykdant karines pratybas, mokymus.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *