V. Rupšys: Vokietija – pagrindinė Lietuvos sąjungininkė

Nuotraukos: Alfredas Pliadis /KAM

Vokietija yra pagrindinė Lietuvos sąjungininkė, šalyje esantys vokiečių kariai yra aukščiausioje karinėje parengtyje, teigia Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

„Vokietija yra pagrindinė mūsų sąjungininkė ir jų buvimas Lietuvoje užtikrina tiek atgrasymą, tiek pasirengimą mūsų valstybės ir regiono gynybai“, – antradienį Rukloje sakė generolas leitenantas, susitikęs su Vokietijos kariuomenės vadu Eberhardu Zornu (Eberhardu Cornu).

„Vokietija, būdama su mūsų kariais, čia treniruojasi ir yra aukščiausioje karinėje parengtyje“, – pridūrė jis.

Vokietijos bei kitų šalių kariai tarnauja Lietuvoje 2017 metais dislokuotame NATO batalione, apie 550 karių čia atsiuntę vokiečiai vadovauja šiam kariniam vienetui.

E. Zornas po susitikimo teigė besidžiaugiantis abiejų šalių bendradarbiavimo rezultatais ir Lietuvos pasiūlytomis sąlygomis pratyboms.

„Lietuva suteikia mums puikias sąlygas pratyboms, todėl esu optimistiškai nusiteikęs ir kitiems metams, kai atvyks kita karių rotacija, kad sąlygos bus tokios pačios“, – teigė Vokietijos kariuomenės vadas.

Lietuvos ir Vokietijos kariuomenių vadai aptarė dvišalį jūrų ir specialiųjų pajėgų bendradarbiavimą, saugumo situaciją regione, tarptautinio bataliono Lietuvoje parengtį ir vaidmenį užtikrinant atgrasymą Aljanso rytiniame flange bei dalyvavimą tarptautinėse misijose.

Vadai taip pat susitiko su batalione tarnaujančiais kariais. Iš viso šiame vienete tarnauja apie 1,1 tūkst. karių.

Vokietija taip pat investuoja į karinę infrastruktūrą Lietuvoje, o Lietuva iš Vokietijos perka karinę techniką ir įrangą už šimtus milijonų eurų.

Pastaruoju metu Lietuva tapo pagrindine Vokietijos partnere tarptautinėse operacijose Malyje ir Viduržemio jūroje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *