V. Šapoka: verslui – 2 mlrd. eurų finansinių priemonių paketas

Фото pixabay.com

Vyriausybei siekiant suvaldyti naujojo koronaviruso krizę, dėl to  problemų turinčiam arba naujas galimybes siekiančiam išnaudoti verslui suformuotas daugiau kaip 2 mlrd. eurų finansinių priemonių paketas, teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

„Suformavome daugiau nei 2 mlrd. eurų finansinių priemonių paketą, jis apima tiek dotacijas, tiek garantijas, tiek kitas finansines priemones. Tiek verslas, kuris sustojo visiškai, tiek verslas, kuris patiria sunkumų, tiek verslas, kuris mato šiuo metu naujas galimybes ir nori investuoti – tas paketas apima visus“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė V. Šapoka.

Pasak jo, parama norintis pasinaudoti verslas jau dabar gali tiesiogiai kreiptis į savo banką ar finansų tarpininką, kuriems jau yra perduota visa būtina informacija.

„Įjungėme režimą greičiau, lanksčiau ir daugiau. Trumpinami visi terminai, naujos schemos tvirtinamos nedelsiant, yra plečiama apyvartinių paskolų savoka, įtraukiamos papildomos finansavimo veiklos, nebelieka regioninių apribojimų ir skirtumų, priemonės prieinamos tiek smulkiam, tiek stambiam verslui“, – tvirtino ministras.

„Sumos yra įspūdingos, tikrai yra verslui galimybės susitvarkyti ir likvidumo problemas, ir ieškoti naujų investavimo galimybių, plėsti klientų ratą, jei karantino akivaizdoje mato naujų nišų“, – pridūrė jis.

Ministras pabrėžė, kad paramos mechanizmas galioja tik „atsakingam verslui“.

„Visa parama yra tik atsakingam verslui, kuris rūpinasi savo darbuotojais ir partneriais. Tik veikdami solidariai mes sugebėsime išgelbėti ekonomiką ir greitai pastatyti ją ant kojų“, – tvirtino V. Šapoka.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.