V. Sinkevičius: Ukrainos pramonę galima išgelbėti tik jai leidžiant dirbti ir prekiauti

Фото BNS/ Žygimantas Gedvila

Europos Komisijai (EK) trečiadienį pasiūlius vienerius metus nebetaikyti jokių importo muitų į Bendriją įvežamai Ukrainos produkcijai, eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sako, kad karo niokojamos Ukrainos pramonę galima išgelbėti tik leidžiant jai dirbti ir prekiauti. Toks sprendimas, pasak jo, priimtas pirmą kartą Bendrijos istorijoje. 

„Europos Sąjungos parama ir paskolos Ukrainai yra būtinos, tačiau pramonę išgelbėti galima tik leidžiant jai dirbti ir prekiauti. Jau žinome, kieno produkcijos turime nepirkti. Atėjo laikas draugams padėti ir perkant“, – BNS sakė V. Sinkevičius. 

Pavadinęs EK pasiūlymą beprecedenčiu, už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas eurokomisaras teigė, jog bandydama pakenkti Ukrainai Rusija pati klimpsta.  

„Bandydama nustekenti Ukrainą Rusija klimpsta kiekviename žingsnyje. Blokuodama Ukrainos jūrų uostus ir užkirsdama prekybos kelius Rusija išprovokavo beprecedentį Europos Komisijos žingsnį. Pirmą kartą Bendrijos istorijoje Komisija šiandien pasiūlė vieneriems metams sustabdyti importo muitų ir kvotų taikymą visai į Europos Sąjungą tiekiamai Ukrainos gamintojų produkcijai“, – teigė V. Sinkevičius. 

EK trečiadienį pasiūlė sustabdyti visų importo muitų taikymą į ES eksportuojamai Ukrainos produkcijai, taip siekiant padėti šios šalies ekonomikai atsilaikyti prieš Rusijos karinę agresiją.

Briuselio siūlymas pateiktas kitą dieną po to, kai Jungtinė Karalystė paskelbė naikinanti visus muitus Ukrainos prekėms.

EK pasiūlymui dar turi pritarti europarlamentarai ir 27 bloko šalys narės. 

Eurostato duomenimis, bloko dvišalė prekyba su Ukraina 2021-aisiais pasiekė rekordines apimtis – 52 mlrd. eurų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *