V. Sinkevičius: vakcina ES šalis gali pasiekti per tris – keturias savaites

Фото lrv.lt

Lietuvos deleguotas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sako, kad pirmosios vakcinos nuo koronaviruso valstybes nares gali pasiekti per tris-keturias savaites.

Jo teigimu, visos bendrame Europos Sąjungos pirkime dalyvaujančios šalys vakciną gaus vienu metu, šiuo metu svarbu ruoštis užtikrinti logistiką šalies viduje, kad būtų tinkamai pasirengta skiepijimui.

Šiuos klausimus V. Sinkevičius pirmadienį Vilniuje aptarė su paskirtąja premjere Ingrida Šimonyte.

„Mes kalbame apie trijų-keturių savaičių laiko tarpą, kada vakcina realiai galėtų pasiekti šalis nares. Svarbiausi akcentai yra užtikrinti jos logistiką šalies viduje, išlaikant reikalingas temperatūras, sąlygas, taip pat kad jos būtų pasiekiamas ne tik miestuose, bet ir regionų centruose“, – BNS pirmadienį sakė V. Sinkevičius po susitikimo su I. Šimonyte.

„Pirmosios grupės, kurios būtų vakcinuojamos, tai būtų mūsų medikai, žmonės slaugos namuose, rizikos grupės žmonės. Svarbu, kad medikai žinotų, kaip dirbti su vakcina“, – teigė jis.

Farmacijos bendrovių sukurtas vakcinas nuo koronaviruso šiuo metu tikrina Europos vaistų agentūra.

Ji anksčiau skelbė, kad vėliausiai iki gruodžio 29-osios surengs specialų susitikimą ir nuspręs, ar išduoti sąlyginį leidimą prekiauti „BioNTech“ ir „Pfizer“ kuriama vakcina.

V. Sinkevičius pabrėžė, kad visos šalys vakcinas gaus vienu metu, o Europos Komisija koordinuos logistikos klausimus.

„Per tris – keturias savaites mes manome, kad Europos vaistų agentūra turėtų patvirtinti, dėliojama logistika, ir visos šalys narės gaus vienu metu“, – teigė jis.

„Komisija užtikrins logistikos koordinavimą tarp šalių narių, maksimalią pagalbą, nes šalių narių galimybės nėra vienodos. Komisija koordinuos šalių narių savitarpio pagalbą. Lėktuvai tikriausiai kils iš Belgijos, ir Komisija stengsis maksimaliai derinti, kad nebūtų taip, kad kažkokia šalis turi daugiau lėktuvų, atsiunčia ir pirma gauna. Logistika bus dėliojama bendrai ir šalims narėms kiek įmanoma bus padedama techniniu lygiu“, – kalbėjo V. Sinkevičius.

Komisaras sakė kalbėjęs su paskirtąja premjere apie komunikacijos svarbą, siekiant išsklaidyti nepagrįstus mitus dėl vakcinos.

V. Sinkevičius su I. Šimonyte sakė taip pat aptaręs ES ekonomikos gaivinimo fondą ir socialinę politiką.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.