Vaikų mirtys nuo COVID-19 labai retos – tarptautinis tyrimas

Фото pixabay.com

Vaikų, sergančių koronaviruso infekcija, mirtys nuo šios ligos yra labai retos, rodo tarptautinis tyrimas.

Apie tai antradienį pranešė Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos, drauge su 82 medicinos centrais iš 25 Europos šalių dalyvavusios šiame tyrime.

Jo metu buvo tiriami 582 vaikai nuo gimimo iki aštuoniolikos metų. Lietuvoje į tyrimą buvo įtraukti šeši tyrimo laikotarpiu koronaviruso infekcija COVID-19 sirgę Vaikų ligoninės pacientai.

Europoje per tiriamąjį laikotarpį nuo šios infekcijos iš viso mirė keturi vaikai (0,69 proc.).

Tyrimas parodė, kad vaikai serga gana lengvai: tik 8 proc. arba 48 iš visų tirtų vaikų prireikė intensyviosios terapijos, o Lietuvoje jų nereikėjo nė vienam nepilnamečiui.

Iš visų pacientų, kuriems buvo taikyta intensyvi medicinos priežiūra, tik pusei (4 proc.) reikėjo ir kvėpavimo pagalbos, vienam vaikui taikyta EKMO (ektstrakorporinė membraninė oksigenacija).

Tyrėjai vertino pagrindinius ligos požymius ir tai, kurie iš jų pasireiškė dažniausiai: karščiavimą ir kosulį (65 proc. atvejų), viršutinių kvėpavimo takų infekcijos (54 proc. atvejų) ir apatinių kvėpavimo takų, arba pneumonijos (25 proc. atvejų), taip pat virškinimo sutrikimo (22 proc.) simptomus.

Kaip teigia Santaros klinikų Pediatrijos centro gydytoja Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja dr. Inga Ivaškevičienė, tyrimas buvo labai svarbus, nes infekcijos plitimo pradžioje visus labiausiai trikdė nežinomybė, trūko mokslo įrodymais grįstų duomenų iš Europos ir Vakarų šalių.

Tyrimas buvo atliekamas nuo balandžio 1 iki balandžio 24 dienos. Europinio tyrimo rezultatai buvo paskelbti moksliniame „Lancet“ žurnalų grupės Vaikų ir paauglių sveikatos žurnale.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *