Vaistininkai: vaistų ribojimas skatins dažniau eiti į vaistinę

Фото BFL/Андрюса Уфартаса

Vaistinių atstovai kritikuoja Sveikatos apsaugos ministerijos  (SAM) nurodymą per karantiną riboti vienam žmogui parduodamų vaistų kiekį. Jie sako, kad pirkėjai į vaistines jau nebeplūsta, o ribojimai kaip tik skatins dažniau eiti į vaistinę. 

Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Dangutė Mikutienė siūlo į situaciją pasižiūrėti lanksčiau ir taikyti „protingas išimtis“. 

„Kartais žmonės ateina vaistų pirkti ir kitam asmeniui, tai skatinama, nes ministras yra leidęs receptinius vaistus pirkti be asmens dokumento, todėl jeigu žmogus yra izoliavęsis ar yra rizikos zonoje, nes serga lėtine liga, jis gali paprašyti kaimyno ar kitos žmogaus. Kaip duos jam dvi dėžutes?“ – klausė D. Mikutienė.

„Mūsų vaistininkai jau sulaukė daug žmonių skambučių“, – pridūrė ji. 

Vieną didžiausių vaistinių tinklų valdančios „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė  Laura Bielskė BNS ministerijos įpareigojimą pavadino nelogišku.

„Mes suprantame, kad šitas nurodymas reiškia, kad taip, ilgiau vaistinėse išliks įvairių vaistų, bet šiaip vaistų trūkumo nėra. Bet jeigu žmogui prireikia nuo peršalimo paracetamolio, pakuotėje yra 20 tablečių, per dieną reikia išgerti šešias. Tai žmogui vaisto užteks trims dienoms Tada jam vėl eiti į vaistinę? O koks tada karantino tikslas?“ – BNS kalbėjo „Eurovaistinės“ atstovė. 

Ji pabrėžė, kad pirkėjų srautų vaistinėse valdyti jau nebereikia: „Žmonių sąmoningumo daugėja (…) Dabar ateina tik tie, kuriems labiausiai reikia“. 

L. Bielskė pranešė, kad siekiant valdyti žmonių srautus ir užtikrinti vaistininkų darbo režimą laikinai uždaryta 30 tinklo vaistinių. 

„Mažesniuose miesteliuose, pačias mažiausias. Žiūrėjome, kad vis tik vaistinių ten liktų, iš uždaromos vaistinės perkėlėme dirbti į kitas vaistines, kad ir patys vaistininkai galėtų pailsėti“, –  sakė L. Bielskė.  

SAM trečiadienį uždraudė per karantiną parduoti daugiau kaip po vieną to paties nereceptinio vaisto išorinę pakuotę. Ribojamas ir dezinfekantų pardavimas. 

Taip pat visos vaistinės privalo tinkamai valdyti žmonių srautus, pirkėjai pirmenybę turi teikti apsipirkimui internetu. Bet to, vaistinėms nuo trečiadienio draudžiama skelbti akcijas, nuolaidų valandas ir kitas pardavimų skatinimo priemones. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.