Vaistus galės nupirkti įgaliotiniai

Фото vilnius.lt/Саулюса Жюры

Receptinių vaistų ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių bus leidžiama įsigyti neišvykus iš namų, tam pasitelkiant įgaliotus žmones, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija

Pirmiausia rekomenduojama kreiptis pagalbos į šeimos narius ar draugus, kuriems nėra taikomas izoliavimosi režimas.

Tokiu būdu bus galima įsigyti ir nereceptinių vaistų, kurių prireiks nedelsiant.  

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos nurodymu, tam, kad įgaliotinis galėtų nupirkti vaistus pagal kito žmogaus elektroninį receptą, pacientas privalės e. sveikatos portale www.esveikata.lt suteikti teisę savo atstovui tai padaryti.  Įgaliotiniai taip pat turės patvirtinti savo atstovavimą. 

Pacientai, kurie neturės galimybės patys internetu paskirti savo įgaliotinio, turėtų paprašyti gydytojo, kuris, išrašydamas e. receptą, gali iškart nurodyti paciento pageidaujamą asmenį.

Tėvams, kurie turi nepilnamečių vaikų, įgaliojimo teisės įsigyti vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones pagal elektroninius receptus  yra suteiktos automatiškai.

Jeigu nėra galimybių įgalioti kito žmogaus e. sveikatos portale, tuomet pacientas savo įgaliotiniui gali pasakyti savo vardą, pavardę ir asmens kodą, kuriuos pastarasis nurodys vaistinėje dirbančiam farmacijos specialistui. Tuomet vaistininkas galės prisijungti prie paciento e. receptų.

Medikamentus perkant pagal popierinį receptą, paciento asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų nereikės.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.