Vakarų Lietuvoje prasideda tarptautinės karinės pratybos ,,Stiprus Grifonas 2021“

MPB „Žemaitija“ asociatyvios nuotraukos

Vakarų Lietuvoje prasideda vienos didžiausių šiemet regiono tarptautinių karinių pratybų „Stiprus Grifonas 2021“.

Pirmadienį pratybų atidarymo ceremonija prasidės iškilminga rikiuote Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione, pranešė kariuomenė.

Šiose pratybose dalyvaus keturi Brigados „Žemaitija“ batalionai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, taip pat šauliai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) ir Lietuvos policijos pareigūnai bei civilinių institucijų atstovai.

Kartu su Lietuvos kariais pratybų metu veiks ir NATO sąjungininkai: Portugalijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Jungtinės Karalystės kariai. 

Pratybos vyks sausumoje, jūroje ir ore. Operacijas vykdys skirtingų Lietuvos kariuomenės pajėgų vienetai remiami sąjungininkų, bus stiprinami gebėjimai veikti kartu su VSAT Pagėgių rinktine, Klaipėdos policija, Šaulių sąjunga, Antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“ ir kitomis institucijomis.

Šiais metais tarptautinės pratybos „Stiprus Grifonas 2021“ vyksta tuo pat metu kaip ir pratybos „Baltijos operacija 50“ (BALTOPS50). Jas organizuoja NATO smogiamosios ir palaikymo pajėgos ir Jungtinių Amerikos Valstijų karinis jūrų laivynas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *