Veiks naujas policijos reagavimo į pranešimus centras – nuotoliniu būdu

Nuotrauka lrv.lt

Nuo antradienio pradeda veikti policijos reagavimo į pranešimus, kuomet nekyla grėsmė žmogaus sveikatai ir gyvybei, centras.

Kaip pranešė Policijos departamentas, šiame centre nuotoliniu būdu dirbs apie 100 policijos pareigūnų, kurie vertins ir reaguos į vadinamus C kategorijos pranešimus.

„Pranešimų centre dirbantys pareigūnai rinks pirminę informaciją apie įvykį, teiks pasiūlymus policijos įstaigų pajėgų valdymo padaliniams dėl pajėgų siuntimo į įvykio vietą pagal gaunamus pranešimus, teiks konsultacijas ir pagalbą gyventojams
nuotoliniu būdu (pavyzdžiui, dėl pareiškimo pateikimo, dokumentų pateikimo būdo ir t.t.)“, – teigiama Policijos departamento pranešime.

Be to, esant būtinumui, pareigūnai pradės ikiteisminį tyrimą, susijusį su pranešimu, atliks galimus procesinius veiksmus nuotoliniu būdu.

Taip pat vykdys administracinę teiseną, susijusią su gautu pranešimu, atliks asmenų apklausas ir kitus būtinus veiksmus.

Pareigūnai dirbs nuotoliniu būdu iš namų ar kitos nustatytos vietos, į pranešimus reaguos ne tik telefonu, bet ir elektroniniu paštu, ar naudodami vaizdo konferencinį ryšį.

Pranešimų centro darbo laikas – nuo 7 iki 23 val, tačiau esant dideliam krūviui – gali būti pratęstas iki 24 val. per parą.

„Jei nuotoliniu būdu aptarnautas asmuo norės pasitikslinti informaciją ir paskambinti konkrečiam pareigūnui, paskambinęs išgirs automatinį pranešimą „Jūs paskambinote į Lietuvos policiją. Siekiant užtikrinti pokalbio kokybę, pokalbis bus įrašomas”.
Policija atkreipia dėmesį, kad žmogui paskambinę pareigūnai neprašys jo kontaktinių duomenų, asmeninių elektroninės bankininkystės slaptažodžių, kitos asmeninės informacijos“, — nurodoma pranešime.

„Jei žmogui kils bent menkiausias įtarimas, siūlome nutraukti pokalbį ir skambinti policijos informacijos tel. 8700 60000“, – pažymima pranešime.

Į A ir B kategorijos, kuomet yra ar gali kilti reali grėsmė žmogaus sveikatai ir gyvybei, pranešimus policija ir toliau reaguos įprastu būdu.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.