Verslas pastebi piktnaudžiavimą ligos pažymėjimais

Фото lrv.lt

Verslo atstovai teigia, jog leidus nedarbingumo pažymėjimus suteikti nuotoliniu būdu, kai kurie darbuotojai tuo piktnaudžiauja. Tuo metu profsąjungos su tuo nesutinka ir sako, kad normalu, jog pandemijos metu pažymėjimų išduodama daugiau.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas Ričardas Sartatavičius teigia, jog ligos pažymėjimų skaičius išauga prasitęsiant nedarbo dienas ir pailginant atostogas.  Anot jo, būtina ieškoti sprendimų, kaip išlaikyti sistemą efektyvią, tačiau kartu užkirsti kelią piktnaudžiavimui.

„Nesakau, kad visi piktnaudžiauja, bet manome, kad reikėtų pagalvoti, kaip padaryti, ieškoti sprendimų, kaip pamažinti piktnaudžiavimus, kadangi jie kainuoja darbdaviui, o paskui ir „Sodrai“, – Trišalės tarybos posėdyje antradienį sakė R. Sartatavičius. 

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas teigė, jog tokia problema girdima ir iš darbdavių regionuose.

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis siūlė rengti patikrinimus. 

„Darbdavys dėl to, kad yra žiaurus darbo jėgos trūkumas, neturi jokių administracinių galimybių su tais darbuotojais kalbėtis, kad jie taip nesąžiningai nesielgtų. Geras pavyzdys yra su galimybių pasu, kai pasakoma, kad griežtinama atsakomybė už dokumentų klastojimą, tai gal ir čia klausimas politinės valios ir atsakomybės“, – tarybos posėdyje teigė jis. 

Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė sakė, kad tokios diskusijos pandemijos akivaizdoje yra netinkamos. Anot jos, žmonės pajutę net ir lengvus simptomus renkasi neiti į darbą, jog neužkrėstų kolegų. 

„Esame kalbėję, kad nėra ko darbuotojams su snargliais eiti į darbą, nes gali užkrėsti kolektyvą, gali darbdaviui būti didesni nuostoliai, kai ne vienas, o didžioji dalis darbuotojų susirgs ir dar ilgesniam laikotarpiui“, – sakė I. Ruginienė.

„Metate šešėlį ne darbuotojui, o šeimos gydytojui, nes išreikštas aiškus nepasitikėjimas šeimos gydytojais“, – pridūrė ji.

I. Ruginienė taip pat priminė, jog gydytojai ligos pažymas telefonu ėmė išduoti per pandemiją, kad sumažėtų nebūtinų kontaktų. 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos vadovė Dalia Jakutavičė sakė, kad energetikos sektoriuje yra kolektyvinė sutartis, kuri numato, kiek trumpalaikių ligos atostogų darbuotojas gali pasiimti per metus, nepiktnaudžiaudamas nedarbingumu.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *