Viceministrė: apie 130 tūkst. žmonių atostogauja ar turi nedarbingumą

Фото BFL/Андрюса Уфартаса

Lietuvai dėl koronaviruso krizės paskebus karantiną beveik 80 tūkst. žmonių jau pasiėmė nemokamas atostogas, dar 50 tūkst. – nedarbingumo pažymėjimus, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė.  

„78 tūkst. žmonių pasiėmė nemokamas atostogas“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė Eglė Radišauskienė.  

Vėliau ministerija patikslino, kad kovo 19-ąją 14,3 tūkst. darbdavių buvo išleidę 79,4 tūkst. darbuotojų neapmokamų atostogų.

Pernai kovą 6,5 tūkst. darbdavių buvo išleidę 30,7 tūkst. darbuotojų neapmokamų atostogų, o šį vasarį 5,7 tūkst. darbdavių neapmokamų atostogų buvo išleidę 24,3 tūkst. darbuotojų.

Be to, kovo 19 dieną beveik 23 tūkst. darbuotojų nedirbo įmonės administracijos leidimu – tokių įmonių, kurios darbuotojams leido neatvykti į darbą buvo 3 350. Šiuo atveju reguliavimas yra panašus, kaip neapmokamų atostogų, tik priežastis kita. 

Pasak E. Radišauskienės, iki šiol apie 50 tūkst. žmonių gavo nedarbingumo pažymas prižiurėti vaikus, dėl karantino neinančius į mokyklas ir darželius.  

„Vakar buvo pakankamai ženklus skaičius biuletenių, šiandien skaičiai ženkliai mažesni, tai reiškia, kad neturėsime tokio masiško bumo“, – sakė viceministrė.  

 Ministerija nurodė, kad nuo kovo 1-osios iki kovo 18-osios dėl epideminės situacijos buvo išduota 47,2 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų. Iš jų 22,9 tūkst.  išduoti vaiko priežiūrai, kai ugdymo įstaiga uždaryta dėl karantino, o 24,3 tūkst.  išduoti patiems asmenims dėl epideminės situacijos. 

Iš viso kovo mėnesį dėl visų priežasčių – peršalimo, gripo, susilaužytų rankų ar kojų ir panašiai, įskaitant ir epideminę situaciją, jau išduota 231,5 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų. Palyginti, per visą vasarį buvo išduoti 240 tūkst., o per visą sausį 241,6 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų.

Vasarį per savaitę buvo išduodama 58–60 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų.

„Per pirmąsias dvi kovo savaites jų skaičius išliko panašus, tačiau šią savaitę išduota jau 114 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų. Vien pirmadienį jų išduota 56 tūkst. – tai yra tiek, kiek per visą praėjusią savaitę. Tai lėmė karantino paskelbimas mokyklose, nes kitomis dienomis išduotų nedarbingumo pažymėjimų skaičius šiek atslūgo, nors vis dar yra aukštas“, – nurodoma ministerijos atsakyme.

Lietuvoje šiuo metu yra beveik apie 1,389 mln. dirbančių žmonių. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.