Viceministrė: atvejų augimas – dėl užsitęsusių epidemiologinių tyrimų neveikiant sistemai

Nuotrauka sam.lrv.lt

Smarkiai per dieną šoktelėjęs naujų išaiškintų koronaviruso atvejų skaičius yra susijęs su ilgiau užtrunkančiais epidemiologiniais tyrimais sutrikus e.sveikatos sistemai, sako viceministrė Kristina Garuolienė.

„Per vakar dieną yra nustatyti 26 nauji atvejai. Didesnis skaičius yra, jis yra šoktelėjęs, ir jis yra susijęs su užtrukusiais epidemiologiniais tyrimais, kurie buvo paveikti sulėtėjusio informacijos gavimo dėl situacijos Registrų centre“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė K. Garuolienė.

BNS skaičiavimais, registruotas naujų atvejų skaičius yra didžiausias per parą nuo gegužės pradžios.

Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 277 asmenys, pasveiko – 1616. Nuo koronaviruso mirė 80 asmenų, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 77 įvežtiniai atvejai.

Izoliacijoje šiuo metu yra 99 asmenys.

Po Vilniuje vykusios liūties pirmadienio vakarą trūkus vamzdžiui buvo užpilta Registrų centro serverinė, dėl ko vis dar neveikia e.sveikatos sistema.

Iš jos duomenis gaudavo ir epidemiologinius tyrimus atliekantys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai. Šiuo metu informacija juos pasiekia lėčiau, tam, pasak centro atstovų, reikia daugiau žmogiškųjų resursų, bet informaciją jie gauna ir tyrimus tęsia.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *