„Vičiūnų grupės“ įmonė Kaliningrade gavo beveik 14 mln. eurų Rusijos biudžeto paramos

Nuotrauka BNS/ Julius Kalinskas

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir Liudo Skieriaus kontroliuojamos „Vičiūnų grupės“ įmonė Kaliningrade pernai gavo solidžią sumą iš Rusijos valstybės biudžeto, antradienį pranešė tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.

Grupės įmonė „Vičiūnai Rus“ pernai sausį gavo 1,25 mlrd. rublių (2021-ųjų sausio kursu – apie 13,77 mln. eurų) Rusijos valdžios subsidijų – sutartis dėl jų sudaryta su Rusijos ekonomikos ministerija.

„Sienos“ surinkti duomenys taip pat rodo, kad „Vičiūnų grupės“ rusiškas verslas taip pat palaikė aktyvius santykius su mažiausiai trimis Rusijos bankais, įtrauktais į ES sankcijų sąrašą: Kaliningrado įmonė VTB bankui skolinga 1,63 mlrd. rublių, 800 mln. rublių – bankui „Alfa Bank“, dar daugiau nei 2 mlrd. rublių – „Gazprombank“, kuris į sankcijų sąrašus neįtrauktas, bet priklauso dujų milžinei „Gazprom“. 

„Vičiūnų grupės“ valdybos narys Dainius Matijošaitis teigia, kad subsidijomis pasinaudota pagal Laisvosios ekonominės zonos nuostatus, kurie reglamentuoja darbo vietų kūrimą ir verslo skatinimą, o darbas su bankais vyksta iš inercijos, tačiau esą siekiama „kaip įmanoma greičiau“ šiuos santykius užbaigti.

„Vičiūnų grupė“ nurodo, kad nebuvo svarstoma galimybė atsisakyti Rusijos subsidijų dėl jos pradėto karo prieš Ukrainą.

Registrų centrui pateiktoje „Vičiūnų grupę“ valdančios „VG Holding“ praėjusių metų veiklos ataskaitoje teigiama, kad grupės Kaliningrado gamyklos produkcija parduodama Rusijoje, kitose Rytų rinkose, kur pardavimai sudaro apie 37 proc. grupės pajamų, tačiau pasitraukimas jai tęsti veiklos nesutrukdys. 

„Vičiūnų grupė“ kovo 7 dieną pranešė stabdanti veiklą Rusijoje dėl jos invazijos į Ukrainą, teigiama, kad nuo to laiko nutrauktos visos investicijos į gamybą, logistiką, prekybą, sustabdytos visos rėmimo ir rinkodaros kampanijos, gamyklai  Kaliningrade nebeperkamos jokios žaliavos, o gamyba tęsiama ir anksčiau įsigytų žaliavų tik tam, kad būtų atsiskaitoma su tiekėjais ir finansiniais partneriais Europoje.

Dainius Matijošaitis ir Visvaldas Matijošaitis/ Nuotrauka BNS/ Marius Vizbaras

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *