Vilniaus autobusų stoties pašonėje archeologai atkasė šv. Stepono turgavietės liekanas

Nuotrauka Architektūros tyrimų centras/ facebook.com

Vilniaus autobusų stoties pašonėje archeologai atkasė buvusios šv. Stepono turgavietės liekanas, pranešė Architektūros tyrimų centras.

Nuotrauka Architektūros tyrimų centras/ facebook.com

Teritorijoje tarp Panerių ir Punsko gatvių atrastos betoninių pamatų liekanos su išlikusiais grindų keraminių plytelių, akmeninių nuogrindų su lataku, laiptelių ir kaminų, ortakių fragmentais.

Nuotrauka Architektūros tyrimų centras/ facebook.com

Aptikta monetų, šovinių tūtelių, datuojamų nuo XIX amžiaus antros pusės iki XX amžiaus, taip pat atrasta sovietmečio laikų benzino kolonėlės cisterna.

Archeologų teigimu, šioje vietoje XIX amžiaus devintajame dešimtmetyje buvo suformuota miesto aikštė – turgus, ji šaltiniuose vadinama „Ryn Stefanski“, „St. Stephans markt“, „Rynek Stefanski“, „Rynek“, „Stepono prekyvietė“.

Manoma, kad turguje galėjo būti prekiaujama galvijais, tačiau ši prielaida dar nėra pagrįsta.

Anot specialistų, 1938 metų plane šioje vietoje pažymėti du dideli mediniai pastatai, vėliau matyti trys paviljonai, kurie karo metais sunaikinti.

Vieno iš jų pamatai ir yra aptikti – vakarinio paviljono, kuris stovėjo neilgai, o pastatytas buvo Antrojo pasaulinio karo išvakarėse.

Kitų dviejų paviljonų vietose sovietmečiu atsirado sandėliai, dirbtuvės.

Archeologiniai tyrimai Punsko ir Panerių gatvėse vykdomi nuo praėjusių metų, juos ketinama tęsti pavasarį, tyrimus čia vykdo bendrovė Kultūros vertybių paieška.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.