Vilniaus mažasis teatras sezoną pradės rugpjūtį, spektaklius rodys Lukiškių kalėjime

Nuotrauka BFL/ Greta Skaraitienė

Vilniaus mažasis teatras naują sezoną pradėti ruošiasi rugpjūtį, jo programoje – spektakliai ir instaliacijos Lukiškių kalėjimo komplekse ir Chodkevičių rūmų kieme.

„Buvome priversti kitaip mąstyti ir perkonfigūruoti save. Todėl ir naująjį sezoną pasitinkame kitaip – kitoje, gal net kiek nepatogioje erdvėje“, – sako Vilniaus mažojo teatro kūrybinės dalies vadovas Simonas Keblas.

Kaip antradienį pranešė teatras, renginių ciklo „Atsiverti“ metu nuo rugpjūčio 20 dienos žiūrovai galės apsilankyti Lukiškių kalėjimo komplekse ir pamatyti režisierės Gabrielės Tuminaitės spektaklius „Marti“ bei „Savižudis“, taip pat – spektaklio „Čia nebus mirties“, kurio premjera numatoma spalį, fragmentus ir instaliacijas.

G. Tuminaitės spektaklis „Fantazijus“ pakvies į dar vieną erdvę – Chodkevičių rūmų kiemą. 

„Buvome išvyti iš teatro, bet nors tai atrodė lyg griūtis, iš tiesų atsivėrė dideli laukai. Kiekvienas įgavome naujų patirčių, minčių, su kuriomis grįžtame į teatrą kaip į apskritai permąstytą reiškinį“, – apie karantino poveikį sako režisierė G. Tuminaitė.

Pagal visiems žinomą Žemaitės apysaką „Marti“ pastatytam spektakliui Lukiškių kalėjimo atmosfera ir vizualumas suteiks neįprastos įtaigos.

G. Tuminaitės teigimu, laiko kapsulę primenantis Lukiškių kalėjimo kompleksas Nikolaujaus Erdmano pjesei „Savižudis“ tinka ir struktūra, ir atmosfera. Spektaklis pasakoja apie sovietiniame komunaliniame bute su žmona ir uošve gyvenantį Semioną Podsekalnikovą, susiginčijantį dėl kepeninės dešros ir nusprendžiantį nusižudyti.

Ir „Marti“, ir „Savižudis“, anot G. Tuminaitės, nuotaikomis prisitaiko prie Lukiškių kalėjimo komplekso architektūros.

„Mums svarbu, kad viskas derėtų – išeiname iš tradicinės juodos teatro dėžutės, atsiveriame ir savo spektaklius įkurdinsime Lukiškių kalėjimo erdvėse bei Chodkevičių rūmų kieme“, – pranešime sako režisierė.

Vilniaus mažasis teatras taip pat jungiasi prie Vilniaus festivalių organizuojamo ciklo „Vasaros sezonas 2020“ ir kviečia į G. Tuminaitės spektaklį „Fantazijus“. Tai – pasaka, kurios herojai persirenginėja, keičiasi vaidmenimis, nuolat patenka į komiškų nesusipratimų situacijas. 

Rugpjūčio 26 dieną Chodkevičių rūmų kieme rodomo spektaklio „Fantazijus“ ritmą ir dvasią kurs gyvai atliekama grupės „Kabloonak“ muzika, žiūrovai išvys ir choreografo Raido Petrausko „Vogue“ šokio stiliaus elementus.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *