Vilniaus oro uoste – galimybė testuotis dėl COVID-19

Foto — Martynas Jaugelavicius

Vilniaus oro uoste nuo pirmadienio atvykstantieji ir išvykstantieji gali testuotis dėl COVID-19 – vienoje iš stovėjimo aikštelių įrengta specialiai ta skirta infrastruktūra.

„Testavimas šiandien startuoja Vilniuje ir balandžio mėnesį toks pat testavimas atsiras Kaune ir Palangoje. Testavimas galimas ne tik prieš išvykstant, bet ir grįžtantys gali tuo pasinaudoti“, – žurnalistams sakė Lietuvos oro uostų Operacijų ir infrastruktūros departamento vadovas Dainius Čiuplys. 

„Tai yra žingsnis šiek tiek atkuriant susidomėjimą skrydžiais“, – pridūrė jis.

Testavimo paslaugas šalia oro uosto teiks bendrovė „Rezus.lt“, įrengusi dvi patalpas – registracijos ir testavimo.

Greitojo antigeno testo rezultatą galima sužinoti per 20 minučių, tai kainuos 43 eurus, per dvi valandas – 33 eurus.

Greitasis PGR testas atsieis 140 eurų, rezultato teks palaukti 1,5-3 valandas, įprastas toks testas kainuos 90 eurų ir jo atsakymo teks laukti nuo 24 iki 36 valandų.

„Mūsų laboratorija paslaugas teiks visą parą, mes prisitaikome prie skrydžių (…) Žmonės patenkinti, kadangi jiems nereikia blaškytis – jie žino, kad šalia oro uosto jie gali gauti greitą ir patogią paslaugą“, – spaudos konferencijoje sakė laboratorijos vadovė Daiva Kazlauskienė.

Jos teigimu, šiuo metu testams jau užsiregistravę 200 žmonių, per valandą čia bus galima atlikti 50 testų.

Registruotis testui reikia iš anksto telefonu arba internetu „Rezus.lt“ svetainėje, atvykti į punktą reikėtų likus 5 minutėms iki vizito, taip pat reikia turėti asmens dokumentą ir banko kortelę atsiskaitymui.

Laboratorijos vadovės teigimu, paslauga labiausiai aktuali išvykstantiesiems – užsiregistravusių atvykstančiųjų kol kas nėra.

„Tokių pageidaujančių dar neturime, nes grįžtant į Lietuvą nemokamai yra atliekami testai – visi skambina į Karštąją liniją ir gauna testą nemokamai, bet mes tikimės kainodarą reguliuoti taip, kad galėtume jiems patogiai sudaryti sąlygas nusileidus lėktuvui ateiti ir pasidaryti“, – teigė „Rezus.lt“ vadovė.

Laukiantiems atsakymo speciali patalpa nenumatyta

Laukiantiems testo atsakymo nenumatyta speciali patalpa – žmonės turės laukti ten, kur nori – lauke ar terminale.

„Galima ir čia palaukti, galima ir terminale“, – sakė D. Kazlauskienė.

Anot jos, kelios dešimtys žmonių nuo darbo pradžios naktį testus jau atliko, tačiau nebuvo nė vieno teigiamo atvejo.

Jeigu testo atsakymas teigiamas, toliau tokio žmogaus kelionė nekontroliuojama.

„Oro uostai nevaldo šito proceso ir nėra atsakingi, kad keleivis, kuris turi teigiamą testą, staiga įsėstų ten, kur reikia ar nuvažiuotų ten, kur reikia“, – teigė D. Čiuplys.

„Yra bendrosios taisyklės – žmogus, gavęs teigiamą testą iš pricipo turi vykti į saviizoliacijos vietą ir skambinti šeimos gydytojui, mes tikrai nekontroliuojame, kaip žmogus tą turi padaryti“, – sakė jis.

Jis pridūrė, kad Oro uostai tikisi žmonių sąmoningumo, jog teigiamą testą gavę keliautojai sės į savo automobilį ar pasikvies giminaitį.

Oro uostai kviečia keleivius įvertinti papildomą laiką, kurio reikės testo atlikimui, rezultato gavimui ir oro uosto procedūros, rekomenduojama į oro uostą atvykti likus iki skrydžio ne mačiau kaip 2,5 valandos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *