Vilniaus politikai patvirtino galimybę karo pabėgėliams mokytis ukrainiečių kalba

Nuotrauka smsm.lrv.lt

Vilniaus savivaldybės taryba trečiadienį patvirtino galimybę karo pabėgėlių iš Ukrainos vaikams mokytis ukrainiečių kalba.

Politikai apsisprendė pakoreguoti mokyklų tinklo pertvarkos planą – pakeitimai turėtų būti aktualūs bent daliai iš jau daugiau nei tūkstančio vaikų, kurie registravosi sostinės mokyklose.

„Esminis pakeitimas atsiranda dėl atvykusių ukrainiečių vaikų, kurių mokyklose turime beveik 1,3 tūkst. ir beveik 400 darželiuose. Įvedame devyniose mokyklose ukrainiečių mokymo kalbą, esame aptarę sprendimą ir su mokyklomis“, – trečiadienį tarybos posėdyje sakė Vilniaus savivaldybės administracijos patarėja švietimui Alina Kovalevskaja.

Anot jos, tarp šių mokyklų yra ir specialiosios mokyklos, ir įprastos progimnazijos bei gimnazijos.

A. Kovalevskaja patvirtino, kad bendradarbiaujama ir su į Vilnių persikėlusia privačia mokykla, o „vieno recepto“ mokykloms, kaip dirbti su vaikais, nebus, kadangi jų yra įstaigose, kuriose ugdoma tiek lietuvių, tiek rusų ar lenkų kalbomis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija vieno moksleivio ugdymui per mėnesį skiria 176, darželinukui – 124 eurus.

„Savivaldybė savo ruožtu tikrai skatina darbinti ukrainiečius mokytojus, skiria papildomus etatus mokytojų padėjėjų (…). Bus palengvintas tas procesas, kai vaikai yra vienoje klasėje, o ne išskaidyti į klases“, – tvirtino A. Kovalevskaja.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.