Vilniaus savivaldybė atmetė A. Paleckio prašymą dėl mitingo vasario 16-ąją

Nuotrauka BFL/ Žygimantas Gedvila

Vilniaus savivaldybė trečiadienį atmetė Algirdo Paleckio prašymą leisti organizuoti mitingą vasario 16-ąją, informavo administracijos direktorė Lina Koriznienė.

„Mes buvome šiandien susitikę su A. Paleckiu ir iš tikrųjų jis tą prašymą pateikė. Ne paslaptis, kad mes tą prašymą jau esame atmetę, nes jis norėjo daryti renginį toje pačioje vietoje, kur ir valstybiniai renginiai“, – tarybos posėdyje teigė L. Koriznienė.

Anot jos, savivaldybės administracija su policija kalbasi, kaip užtikrinti saugumą per Vasario 16-ajai skirtus renginius.

R. Šimašius teigė, kad savivaldybės taisyklės protestuoti prie Seimo, Vyriausybės ar bet kurių kitų objektų sostinėje leidžia, tačiau „ne bet kokiu laiku“.

„Padorumo normos sako, kad net jei asmeninę šventę švenčia, tai dar nereiškia, kad kažkas šalia gali šūkauti. Juo labiau, jeigu švenčiama valstybinė šventė – demokratija neturi būti painiojama su betvarkės įvedinėjimu“, – kalbėjo meras.

A. Paleckis, pernai liepą Šiaulių apygardos teismo pripažintas kaltu už šnipinėjimą Rusijai, prašė išduoti leidimą akcijai keliose vietose sostinės senamiestyje.

Savivaldybės atstovai BNS taip pat patvirtino gavę ir vertinantys „Lietuvos šeimų sąjūdžio“ prašymą leisti mitingus Rotušės ir Katedros aikštėse. Jie būtų rengiami vasario 16 dieną, nuo 12 iki 15 val., planuojamas dalyvių skaičius – 1-5 tūkstančiai.   

Vilniaus savivaldybė pirmadienį pranešė neleidusi Šeimų sąjūdžiui akcijos prie J. Basanavičiaus paminklo netoli Vilniaus rotušės motyvuodama, kad pagal Susirinkimų įstatymą minint valstybines šventes pirmenybė turi būti teikiama valstybiniams renginiams, o skveras prie J. Basanavičiaus paminklo yra įtrauktas į valstybės ir savivaldybės institucijų organizuojamus renginius.

Sausio 13 dieną „Šeimų sąjūdžio“ organizuotame mitinge prie Seimo dalyvavę žmonės nušvilpė oficialiame minėjime kalbėjusias Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen ir premjerę Ingridą Šimonytę, švilpimas buvo girdėti sakant kalbą ir vienai iš „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ bendradarbių, Laisvės premijos laureatei.

„Šeimų sąjūdis“ tuomet buvo gavęs savivaldybės leidimą akcijai su tūkstančiu dalyvių.

Po šių įvykių pasigirdo nuogąstavimų, kad panašus scenarijus gali įvykti ir Vasario 16-ąją, minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Vienas pagrindinių renginių šią dieną įprastai vyksta sostinės Pilies gatvėje, prie Signatarų namų, kur savo kalbą tradiciškai sako pirmasis Lietuvos vadovas po nepriklausomybės atkūrimo Vytautas Landsbergis.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.