Vilniaus savivaldybė atrinko dar tris mokyklas pradinukų bandomajam grįžimui

Фото BFL/Tomas Urbelionis

Vilniaus savivaldybė atrinko dar tris mokyklas, kuriose pradinukai turėtų grįžti į klases, kartu testuojant bendruomenę dėl COVID-19 kaupinių metodu.

Kaip BNS sakė Vilniaus savivaldybės vyriausioji patarėja švietimo klausimais Alina Kovalevskaja, kol kas planuojama, kad į mokyklas, be jau kontaktiniu būdu besimokančios Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos, sugrįš dar apie 1000 pradinukų, kurių šeimos jau sutiko dalyvauti projekte.

„Atrinkome kol kas tris mokyklas, tai – Baltupių progimnazija, J. Basanavičiaus progimnazija ir Vyturio pradinė. Pagrindinis kriterijus – sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys mokykloje, nes dabar mokykloms teks didelis krūvis, jos turės pačios didelę dalį darbų padaryti. Mūsų tikslas – kad kuo daugiau mokyklų grįžtų prie kontaktinio ugdymo. Bet tai – sudėtingas procesas, todėl judėsime palaipsniui“, – sakė A. Kovalevskaja.

Ji pabrėžė, kad grįžimas į klases yra savanoriškas, tik sutikus tėvams.

Kaip BNS sakė Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus atstovas spaudai Karolis Vaitkevičius, šiuo metu dar kalbamasi su mokyklų bendruomenėmis, pirmieji testai numatomi savaitės pabaigoje, konkreti data, kada dalis pradinukų grįš į klases, dar nenumatyta.

Vyriausybės ir Vilniaus savivaldybės sprendimu kontaktinis ugdymas prieš dvi savaites atnaujintas didžiajai daliai Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos pradinukų. K. Vaitkevičius tvirtino, kad iki šiol per ugdymo procesą COVID-19 atvejų neužfiksuota.

Vyriausybei praėjusią savaitę pratęsus šį projektą Vilniuje, savivaldybei leista atnaujinti kontaktinį pradinukų ugdymą ir dar keliose mokyklose. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija iki antradienio laukia atsakymų ir iš kitų savivaldybių mokyklų, kurios norėtų prisijungti prie iniciatyvos.

Lietuvoje lapkričio 7-ąją paskelbus antrąjį karantiną, dauguma moksleivių perėjo į nuotolinį ar mišrų mokymąsi, nuo gruodžio vidurio pradinukai išleisti atostogų ir nuo sausio taip pat iki šiol mokosi iš namų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.