Vilniaus savivaldybė komunalininkams už nevalytas teritorijas skyrė 340 tūkst. eurų baudų

Фото vilnius.lt / Саулюса Жюры

Vilniaus savivaldybė trims miesto teritorijas valančioms įmonėms už sausį ir vasarį už nekokybiškai teiktas paslaugas nemokės apie 340 tūkst. eurų.

Kaip pranešė savivaldybė, per du mėnesius bendrovei „Mano Aplinka“ nebus sumokėta apie 231,2 tūkst. eurų, „VSA Vilnius“ – beveik 103,3 tūkst. eurų, bendrovei „Stebulė“  – apie 4,5 tūkst. eurų.

Pasak savivaldybės, teritorijų priežiūros ir seniūnijų specialistai nuolat tikrino šaligatvių ir kiemų priežiūrą ir užfiksavo daugybę pažeidimų: kai kur vietose sniegas buvo nukastas, tačiau nepabarstyta smėlio mišiniais, kitur – nei barstyta, nei nukasta.

Visos miesto tvarkančios įmonės yra įsipareigojusios tinkamai vykdyti miesto priežiūrą – daugiau kaip 4 mln. kvadratinių metrų plotą po snygio nuvalyti nedelsiant. Ypač svarbūs buvo privažiavimai prie atliekų konteinerių kiemuose.

Savivaldybė taip pat informavo netrukus skelbsianti naują sostinės teritorijų sanitarinio valymo ir želdinių priežiūros paslaugų konkursą, jo metu žadama atsižvelgti ir į anksčiau įmonių suteiktų paslaugų kokybę.

Ruošiant naujo konkurso reikalavimus būsimiems rangovams, numatomos didesnės baudos už neatliktas paslaugas, piniginės baudos už sniego kaupimą krūvomis ant želdinių (medžių ir krūmų) arčiau nei 1 metro atstumu.

Valant dangas tiek mechanizuotai, tiek rankiniu būdu bus draudžiama naudoti mechanizmus ar įrankius, gadinančius šaligatvio ar asfalto dangą. Sugadintų dangų atstatymas bus atliekamas rangovo sąskaita.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.