Vilniaus savivaldybė Seimui perdavė fontaną prie parlamento

Nuotauka. Sauliaus Žiūros/ vilnius.lt

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė perduoti fontaną prie parlamento Seimo kanceliarijai.

„Ilga istorija, bet yra šviesa tunelio gale, kad pagaliau fontanas veiks ir bus valstybės pinigai tam skirti, kad jis būtų atgaivintas ir veiktų (…). Labai džiaugiuosi, kad Seimas yra pasiruošęs jį priimti, į investicijų programą įtraukti ir išspręsti tuos dalykus pagaliau“, – tarybos posėdyje sakė meras Remigijus Šimašius.

Seimo kanceliarija fontano perėmimą inicijavo pernai gruodį, Seimo valdybai įpareigojus tai padaryti.

Savivaldybė tikisi, kad fontaną perėmusi Seimo kanceliarija artimiausiu metu jį atgaivins taip „pagerinant estetinį centrinės miesto dalies ir reprezentacinės Nepriklausomybės aikštės vaizdą“.

1987-aisiais skulptoriaus Gedimino Karaliaus ir architekto Algimanto Nasvyčio suprojektuotas piramidės formos fontanas Nepriklausomybės aikštėje neveikia jau daugiau nei dešimtmetį, nuo to laiko savivaldybė ir Seimas nesutarė dėl statinio likimo.

Nuotauka. Sauliaus Žiūros/ vilnius.lt

2013-aisiais, ruošiantis Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai, fontanas išardytas. Jis uždengtas skydais su istoriniu Europos žemėlapiu, aplink įrengtas gėlynas, o vėliau ten tiesiog pasodinta pieva.

2018 metais pranešta, kad iš gamybinės bazės Trakų Vokėje dingo išardytos fontano dalys – purkštuvai, sudarę fontano kupolą, iš kurio purkštas vanduo. Dėl vagystės buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tuometinis Seimo vicekancleris Antanas Dimaitis sakė, kad be dingusių dalių atkurti fontano greičiausiai neįmanoma.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *