Vilniui perduoti penki sklypai naujoms didelių atliekų aikštelėms

Фото vilnius.lt

Vilniui planuojant įrengti papildomas didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, Vyriausybė trečiadienį savivaldybei perdavė penkis sklypus. 

Žemės ūkio ministerijos siūlymu, miesto nuosavybėn neatlygintinai perduoti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) patikėjimo teise valdomi dviejų hektarų bendro ploto žemės sklypai, reikalingi įdiegti komunalinių atliekų tvarkymo sistemą.

Miesto savivaldybė nurodė BNS, kad didelių gabaritų aikštelės yra skirtos surinkti iš gyventojų tokias atliekas, kokias draudžiama mesti į bendro naudojimo konteinerius ar palikti prie jų (baldai, elektronika, statybos atliekos ir pan.).

„Tai – tik surinkimo punktai, jose atliekos nėra perdirbamos.  Šios aikštelės skirtos tik gyventojams, iš įmonių jos atliekų nepriima“, – rašoma komentare. 

Vyriausybės trečiadienį nusprendė dėl 4,9 tūkst. kv. metrų ploto sklypo Dvarčionių gatvėje perdavimo, taip pat 4,8 tūkst. kv. metrų ploto sklypo J. Kazlausko, beveik 5 tūkst. kv. ploto sklypo Pirklių, 3,5 tūkst. kv. metrų ploto Sausupio ir 2 tūkst. kv. metrų ploto sklypo Bulvikio gatvėse. 

Miesto mero Remigijaus Šimašiaus kreipimesi teigiama, kad tokių atliekų aikštelių papildomai reikėtų įrengti ne mažiau kaip penkias ar šešias.

„Atkreiptinas dėmesys į tai, kad prašomų perduoti žemės sklypų vietos parinktos taip, kad jas būtų galima pasiekti privažiuojamaisiais keliais ir kad jos būtų ne toliau nei 5 kilometrų spinduliu nuo gyvenamųjų (individualių ir daugiabučių) namų kvartalų“, – teigiama kreipimesi. 

Ministrų kabinetui pateiktuose dokumentuose nurodoma, kad šiuo metu sostinėje eksploatuojamos penkios didelių gabaritų surinkimo ir rūšiavimo aikštelės, esančios Pilaitės, Pašilaičių, Naujosios Vilnios, Panerių ir Rasų seniūnijose, tačiau gyventojų poreikių jos neužtikrina. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *