Vilniuje baltarusių opozicija aptars situaciją šalyje ir savo veiksmus

Nuotrauka BNS/ Irmantas Gelūnas

Pirmadienį Vilniuje prasideda baltarusių opozicijos rengiama konferencija „Naujoji Baltarusija“, skirta apžvelgti situaciją šalyje ir suderinti veiksmus.

„Svarbu, kad susirinks ne tik politikai, bet ir žurnalistai, verslininkai, aktyvistai, analitikai, nevyriausybininkai, gydytojai, dailininkai, mokytojai, sportininkai. Ir svarbiausia, kad  konferencijoje galės dalyvauti visi, prisijungę nuotoliu“, – teigė Vilniuje veikianti Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.

Konferencijos dalyviai aptars, kaip pasiekti Aliaksandro Lukašenkos pasitraukimo, kaip įveikti pereinamąjį laikotarpį su mažiausiais ekonominiais nuostoliais valstybei, ir kas už tai turi būti atsakingas.

Anot S. Cichanouskajos štabo pranešimo, konferencijos dalyvius vienija bendras tikslas – nušalinti neteisėtą režimą, išlaisvinti ir reabilituoti visus politinius kalinius, apginti šalies nepriklausomybę ir išvesti užsienio kariuomenę, surengti sąžiningus rinkimus, atkurti demokratiją.

„Demokratiniai judėjimai mato skirtingus kelius į šiuos tikslus, todėl konferencijos tikslas – išanalizuoti tai, kas nuveikta per dvejus metus, bei apsvarstyti konkrečius pasiūlymus, kaip įveikti krizę Baltarusijoje“, – teigiama pranešime.

Konferencija vyks pirmadienį ir antradienį.

2020 metų rugpjūtį rinkimus oficialiai laimėjus A. Lukašenkai, Baltarusijos opozicija jo pergalės nepripažino. Šalyje daugiau nei pusmetį tęsėsi beprecedenčiai masiniai protestai, tačiau režimas demonstracijas nuslopino.

Žmogaus teisių grupė „Viasna“ savo tinklalapyje skelbia, kad šiuo metu Baltarusijoje yra 1,2 tūkst. politinių kalinių.

Europos Sąjunga ir JAV nepripažįsta A. Lukašenkos teisėtu prezidentu, Vakarai yra paskelbę Minskui sankcijų.

Baltarusijos teisėsauga savo ruožtu iškėlė S. Cichanouskajai, taip pat opozicionieriui Pavelui Latuškai ir jų bendražygiams bylą dėl terorizmo.

Šių metų vasarį Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, ilgametis Kremliaus sąjungininkas A. Lukašenka remia Maskvą, Baltarusija veikia kaip Rusijos karinių pajėgų užnugario bazė.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *