Vilniuje „britiškoji“ atmaina jau gali būti dominuojanti – Vyriausybės atstovas

Nuotrauka pixabay.com

Vilniuje vadinamoji britiškoji koronaviruso (COVID-19) atmaina jau gali siekti apie pusę visų naujų atvejų ir būti dominuojanti, sako Vyriausybės kanceliarijos Projektų valdymo grupės projektų vadovas Aistis Šimaitis.

Per Vyriausybės posėdį COVID-19 situaciją Lietuvoje pristatęs A. Šimaitis pažymėjo, kad oficialūs sekoskaitos duomenys vėluoja kelias savaites ir paskutiniai skaičiai rodo 20 proc. „britiškos“ mutacijos Vilniuje, bet pagal kitus duomenis (S geno signalo praradimą) šis skaičius gali siekti 50 procentų.

„Sekoskaitos duomenys yra vasario 20 dienos, jei norime operatyviau pažiūrėti atmainų paplitimą, galime žiūrėti kitus parametrus, pavyzdžiui, parametras S geno iškritimas darant PGR testą, šitą mes galime pažiūrėt gana operatyviai. Jei mes pažiūrim  vasario 20 dieną, tas procentas buvo apie 20, kas ir buvo maždaug, kiek sudaro Vilniaus apskrity sekoskaitos duomenyse britiška atmaina, tačiau matome, kad per pastarąjį mėnesį tas procentas pakilo iki 50“, – sakė A. Šimaitis.

„Tai yra labai stipri koreliacija tarp to, kiek yra S geno iškritimų ir kiek yra britiškos atmainos, tai galima teigti, kad Vilniuje yra gerokai daugiau britiškos atmainos ne buvo vasario mėnesį, greičiausiai ji ir dominuojanti, turint omeny, kad  ji yra pusantro karto labiau plitri ir nuo pusantro iki dvigubai daugiau mirtina“, – sakė Vyriausybės atstovas.

Jis taip pat pažymėjo, kad situacija apskrityse smarkiai skiriasi, ir bendrai Lietuvoje vis dar dominuoja „ispaniškoji“ viruso atmaina.

„Žiūrint į bendrą Lietuvos situaciją sekoskaitos projekto turime, kad dominuojanti šiuo metu yra ispaniškos atmainos lietuviška versija, ji nuo vasaros pradėjo plisti ir buvo ta atmaina, kuri dominavo rudens bangoj, tačiau taip pat pradeda daugėti britiškos atmainos, kuri dabar sudaro maždaug apie 15 proc. visų, bet čia duomenys vasario mėnesio, nes sekoskaita vėluoja kelias savaites, ir turbūt dabar yra paprogresavus daugiau“, – sakė A. Šimaitis.

Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą šalyje nustatyti 249 nauji COVID-19 atvejai, pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 223,2 atvejo.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *