Vilniuje bus įteikti Baltijos Asamblėjos apdovanojimai

Фото BFL/Андрюса Уфартаса

Vilniuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose ketvirtadienį bus įteikti Baltijos Asamblėjos (BA) apdovanojimai.

Literatūros premija už romaną „Serafima ir Bogdanas“ šiemet skirta Vahurui Afanasjevui (Laanoja) iš Estijos, BNS informavo Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Meno premija bus įteikta Latvijos atstovei Gintai Gerhardei-Upeniecei už jos kaip projekto vadovės darbą rengiant 2018–2021 metais Paryžiuje, Taline, Vilniuje ir Rygoje eksponuotą parodą „Laukinės sielos. Baltijos šalių simbolizmo dailė“.

Mokslo premija už išskirtinius pasiekimus biomedicinos mokslų srityje – genų redagavimo įrankio CRISPR-Cas9 atradimą – bus įteikta Vilniaus universiteto profesoriui Virginijui Šikšniui.

2021 metų apdovanojimų už Baltijos valstybių inovacijas laureatais paskelbtos įmonės IDENFY (Lietuva), INTEGRIS (Latvija), BISLY (Estija).

Taip pat ceremonijos metu rašytojai Birutei Jonuškaitei bus įteikta 2020 metų Baltijos Asamblėjos literatūros premija už romanus „Maranta“ ir „Maestro“, pokalbių knygą „Laikas ir likimai“.

Bus apdovanota ir 2020 metų Baltijos valstybių inovacijų laureatė − Lietuvos įmonė „LEMONA“.

Vilniuje ketvirtadienį prasideda 40-osios Baltijos Asamblėjos sesijos renginiai. Iškilmingas sesijos atidarymas Seime vyks penktadienį.

Baltijos Asamblėja yra prieš tris dešimtmečius – 1991 metų lapkričio 8 dieną – įkurta Lietuvos, Estijos ir Latvijos parlamentų tarptautinio bendradarbiavimo organizacija. Šiais metais Baltijos Asamblėjai pirmininkauja Lietuva.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.