Vilniuje dirbančių medikų vaikams siūloma atidaryti tris naktinius darželius

Nuotrauka vilnius.lt/ Sauliaus Žiūros

Vilniuje dirbančių medikų vaikams sostinės savivaldybė siūlo atidaryti tris naktinius darželius.

Pasak savivaldybės, įstaigas apie 150-čiai vaikų pasiruošta atidaryti strategiškai patogiose vietose, kur šalia dirba daugiausiai medikų: Santariškėse, Antakalnyje ir Lazdynuose.

„Medikų darbas dabar svarbiausias, jei jie dirbs naktimis, mes pasirūpinsime, kad jiems nereikėtų rūpintis kitomis problemomis. Suprantu, kad tai nėra lengvas sprendimas šeimoms, tačiau kuo daugiau dėmesio medikai dabar galės skirti darbui, tuo greičiau viskas pasibaigs“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Atsižvelgiant į tai, kad koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms, vaikų priežiūros grupėse dirbs jaunesnio amžiaus darbuotojai, o vaikų skaičius jose būtų ne didesnis nei keturi. Vaikų priežiūros paslaugos bus teikiamos visų kategorijų medicinos sektoriaus darbuotojams – nuo gydytojo iki valytojo.

Pasak Vilniaus vicemerės Editos Tamošiūnaitės, esant poreikiui, Santaros klinikų, Respublikinės Vilniaus Universitetinės ir Vilniaus miesto klinikinės ligoninėse dirbančių medikų ir juos aptarnaujančio personalo vaikai bus prižiūrimi visą parą.

„Vaikus, kuriuos reikės prižiūrėti visą parą, priimsime iš visų ikimokyklinių įstaigų ir savivaldybės ir privačių darželių. Glaudžiai bendradarbiaujame su darželiais ir ligoninių vadovais ir laukiame starto“, – teigė ji.

Anot jos, visų kitų sveikatos įstaigų darbuotojų vaikams, kuriems yra būtina priežiūra nuo 7 iki 19 val., sudaromos galimybės lankyti savo darželį.

Dėl koronaviruso grėsmės paskelbus Lietuvoje karantiną, sostinėje ugdymo ir švietimo įstaigos uždarytos iki balandžio 30-osios. Išimtis, leidžianti eiti į darželius, padaryta tik dirbančių medikų, pareigūnų vaikams.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.