Vilniuje ir Klaipėdoje vaikus nuo pirmadienio priims daugiau nei pusė darželių

Фото BFL/Теодораса Бялюнаса

Vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas ir leidus veikti didesnei daliai šalies įmonių bei įstaigų, namie nebegalinčių dirbti tėvų vaikus Vilniuje ir Klaipėdoje priims daugiau nei pusė darželių. Kaune veiks dvi įstaigos.

Taip pat darbą, bent jau sostinėje, atnaujins kai kurios mokyklos, nes savivaldybės nuo pirmadienio privalo užtikrinti ir pradinukų priežiūrą.

Vyriausybei įpareigojus savivaldybes užtikrinti visų vaikų, kurių tėvai turi dirbti savo darbo vietose, priežiūrą, Kaunas penktadienį pakeitė poziciją ir nusprendė priimt ne tik medikų, bet ir kitus vaikus, nors anksčiau teigė dar lauksiantis detalesnių Vyriausybės paaiškinimų, kaip tvarką vykdyti. Vis dėlto čia veiks tik dvi įstaigos, BNS nurodė Kauno mero patarėjas Tomas Jarusevičius.

„Pirmadienį veiks dvi įstaigos, kurios užtikrino būtinąją vaikų priežiūrą ir iki šiol medikų bei policijos pareigūnų atžaloms. Esame pasirengę priimti apie 200 vaikų. Pirminiame etape to tikrai pakaks“, – BNS sakė jis.

Anot jo, kiek tikslai vaikų atvyks, paaiškės vėliau pirmadienį – pagal tai bus sprendžiama, ar reikėtų darbą atnaujinti ir kitose įstaigose, nes personalas tam pasirengęs.

Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė BNS informavo, kad pirmadienį duris turėtų atverti 95 iš 137 darželių.

„574 vaikai turėtų ateiti nuo pirmadienio. Tie skaičiai dar nežymiai kis. Bet tėvai, matyt, dar kartą persvarstė savo šeimos situaciją ir informuoja papildomai darželius, kad dar šią savaitę darželių vaikai nelankys ir sako, kad labiau norėtų tai daryti dar po savaitės“, – BNS sakė vicemerė.

Anot jo, dalyje darželių bus vos po 1-3 vaikus, nors įprastai jas lanko apie 300 vaikų. Vidutiniškai veiks po 2-3 grupes, jose bus priimami 6-8 vaikai.

Atvers ir mokyklas

E. Tamošiūnaitė pabrėžė, kad ta pati tvarka sostinėje galios ir pradinių klasių moksleiviams, todėl duris atvers 23 mokyklos, priimsiančios apie 100 pradinukų. Jie turės erdves žaidimams, užsiėmimams.  

Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė BNS tvirtino, kad duris pirmadienį atvers 29 iš 52 uostamiesčio darželių. Kiek tiksliai vaikų į juos ateis, paaiškės vėliau pirmadienį.

„Nė vienas darželis neveikia, kol nesibaigė karantinas, bet taip, esame pasiruošę teikti priežiūros paslaugą tų darbuotojų vaikams, kurie negali dėl savo darbo pobūdžio atlikti jo nuotoliniu būdu ir būtinai turi atvykti į darbą. Vaikų skaičius bus nedidelis, tai bus po vieną grupę, jose bus keletas vaikų – nuo vieno iki kokių penkių-šešių“, – sakė ji.

L. Prižgintienė tvirtino, kad Klaipėda plačiau atvers tik darželius, bet ne pradines mokyklas, nes konkrečios prievolės užtikrinti ir moksleivių priežiūrą, anot jos, nėra. 

Darželiai ir mokyklos šalyje uždarytos nuo kovo 16 dienos, kai paskelbtas visuotinis karantinas, tačiau savivaldybės buvo įpareigotos užtikrinti medikų vaikų priežiūrą šiems dirbant. Nuo pirmadienio toks įpareigojimas taikomas ir dėl kitų darbuotojų, kurie atsivėrus vis daugiau parduotuvių ir įstaigų turi grįžti į darbus.

Sveikatos apsaugos ministerijos parengtoje tvarkoje numatoma, kad darželius gali lankyti tik jei likti namuose negali nė vienas iš tėvų – jie darželiams privalo pristatyti tai patvirtinančias pažymas iš darboviečių. Draudžiama atvesti vaikus, kuriems pasireiškė ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai, taip pat sergančius lėtinėmis ligomis. Vaikai darželių lankyti negali ir jei jų šeimoje gyvena vyresni nei 60 metų ar lėtinėmis ligomis sergantys suaugusieji.

Grupėse leidžiama priimti iki dešimties vaikų, skirtingų grupių vaikai grupėse negali kontaktuoti, taip pat ir būdami lauke. Vaikus atlydintys tėvai personalui perduoti turi juos prie durų, visi – tiek tėvai, tiek auklėtojai – perdavimo metu turi dėvėti kaukes ir pirštines, vaikams ir personalui turi būti matuojama temperatūra. 

Įstaigose privalo būti užtikrinta higiena, sanitarinių mazgų dezinfekcija, vėdinamos patalpos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *