Vilniuje iš Lvovo į Lvivo pakeistas gatvės ir stotelės pavadinimas, atidarytas humanitarinės pagalbos punktas

Фото Vilniaus miesto savivaldybė/ facebook.com

Šiandien Vilniuje iš Lvovo į Lvivo pakeistas ne tik gatvės, bet ir stotelės pavadinimas. 

«Palaikome Ukrainos žmones šiuo metu kovojančius ne tik už savo gyvybes, bet ir mūsų visų laisvę», — feisbuke parašė Vilniaus miesto savivaldybė.

Gyventojams adresų keistis nereikės.

Vilniuje atidarytas humanitarinės pagalbos ukrainiečiams punktas

Vilniuje, patalpose prie savivaldybės pastato Europos aikštėje, pirmadienį atidarytas humanitarinės pagalbos ukrainiečiams surinkimo punktas.

Kaip pranešė savivaldybė, šiuo metu renkami medicinos reikmenys ir pirmosios pagalbos rinkiniai.

Anksčiau šiose patalpose veikusios projektavimo įmonės „Projektavimo sprendimai” vadovas Karolis Sankauskas kreipėsi dėl galimybių čia įkurti paramos logistinį centrą.

Paramos rinkimo punkte laukiama bet kokia humanitarinė pagalba, ypač reikalinga medicininė pagalba vaistais, dezinfekcinėmis priemonėmis (vandenilio peroksidas), įvairia tvarsliava (pleistrai, bintai, spaudžiamieji tvarsčiai), chirurginiais įrankiais ir pirmosios pagalbos rinkiniais.

Iniciatyvos savanoriai punkte paramą priims kiekvieną dieną nuo 11 iki 20 valandos. Reikmenys turi būti supakuoti į plastikinius maišus arba dėžes, pažymėta anglų arba rusų kalbomis.

Praėjusią savaitę į Kyivo ir Charkivo apylinkes iš šio punkto jau išvyko trys pilni humanitarinės pagalbos autobusai ir keturi techniškai paruošti bei kuru pripildyti visureigiai.

Rusija vasario pabaigoje įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo karą, sukrėtusį visą pasaulį. Vakarai į tai atsakė sankcijomis Rusijai ir įvairia parama Ukrainai, įskaitant ir karinę. 

Jungtinės Tautos skelbia, kad dėl karo Ukrainą jau paliko apie 1,7 mln. gyventojų.

Фото Vilniaus miesto savivaldybė/ facebook.com

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *