Vilniuje minimos 29-osios Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos metinės

Фото BNS/Паулюса Пяляцкиса

Lukiškių aikštėje Vilniuje trečiadienį minimos 29-osios Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos teritorijos metinės.

Aikštėje vyks valstybinės Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremonija, bus pagerbti žuvusieji.

Renginyje dalyvaus šalies vadovai, sveikinimo žodį tars Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, „okupacinės kariuomenės išvedimas buvo ilga ir sudėtinga procedūra, tačiau tai buvo Lietuvos sėkmės istorija“.

„Švęsdami laisvės dieną, nenutylėkime savo pergalių, pasidžiaukime laisvos Lietuvos sėkmės istorijomis ir didžiuokimės savo tautos atkaklumu siekti net ir to, kas kartais atrodo neįmanoma“, – ministerijos pranešime teigė jis.

Minėjime Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai atliks parodomąją programą su dedikuotomis salvėmis.

Kiek vėliau Lukiškių aikštėje gros Lietuvos kariuomenės, Karinių oro pajėgų ir Karinių jūrų pajėgų orkestrai.

Programą pabaigs atvira diskusija apie okupacinės kariuomenės išvedimą iš Lietuvos.

Nors apie atkuriamą nepriklausomybę Lietuva paskelbė 1990 metų kovo 11 dieną, paskutinis Rusijos okupacinės armijos karinis ešelonas šalį paliko 1993 metų rugpjūčio 31 dieną, likus keliolikai minučių iki vidurnakčio.

Prieš pradedant išvesti Rusijos kariuomenę, Lietuvos teritorijoje buvo dislokuota maždaug penkios divizijos – apie 34,5 tūkst. karių, maždaug tūkstantis tankų, 180 lėktuvų ir 1,9 tūkst. šarvuočių.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.