Vilniuje minimos savanorių pajėgų įkūrimo metinės

Фото kam.lt

Vilniuje pirmadienį minimos Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) įkūrimo 31-osios metinės.

Ta proga vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo išsirikiuos visų šešių KASP rinktinių būriai su kovinėmis vėliavomis, taip pat kaimyninių šalių – Lenkijos, Estijos ir Latvijos – Savanorių pajėgų vėliavų grupės, pranešė Seimas.

Istoriniu kalaviju bus apdovanota geriausia praėjusių metų savanorių kuopa – Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 302 pėstininkų kuopa, pagerbti Garbės savanoriai, karių savanorių darbdaviai, padėtos gėlės prie paminklinio akmens savanorio Artūro Sakalausko žuvimo vietoje, Nežinomo kareivio kapo ir Antakalnio kapinėse.

31-ųjų KASP įkūrimo metinių proga iš istorinės pajėgų patrankos nuaidės salvės Lietuvos Respublikai, Lietuvos kariuomenei, Krašto apsaugos savanorių pajėgoms.

Tylos minute bus pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimas.

Vilniaus Rotušės aikštėje bus eksponuojama KASP veiklą atspindinti fotografijų paroda, ji veiks iki sausio 23 dienos.

Pirmadienį, kaip ir kasmet, bus atnaujinamos bendradarbiavimo sutartys tarp Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos savanoriškųjų krašto gynybos pajėgų. Lietuvos kariuomenės vadas apdovanos karių savanorių darbdavius, o šešiems kariams savanoriams bus suteikti Garbės savanorio vardai.

„Apžvelgiant 31-erius Krašto apsaugos savanorių pajėgų gyvavimo metus, galime įvertinti kaip gerėjo karių savanorių aprūpinimas, kokią kovinę patirtį įgijome, kokį kokybinį ir kiekybinį pokytį pasiekėme. Kariai savanoriai kasmet tobulėja tarptautinėse pratybose ir operacijose, taktikos ir medicinos kursuose, gilina karybos žinias ir įgūdžius. Siekiame, kad karys savanoris, vykdydamas jam keliamas užduotis,  būtų viskuo aprūpintas, todėl dėka naujų įsigijimų ir NATO sąjungininkų paramos, pastaruoju metu sparčiai atnaujiname ginkluotę ir techniką“, – pranešime sakė KASP vadas pulkininkas Linas Kubilius.

„Per tris dešimtmečius nepasikeitė tik savanorių dvasia, ji išliko tokia pat stipri. Į Savanorių pajėgas ateina patriotiškai nusiteikę žmonės, jaučiantys pareigą ir atsakomybę būti pasirengusiems savo šalies gynybai. Ačiū jiems už tai. Nors pastarųjų dvejų metų pandemija ir situacija pasienyje kėlė nemažai iššūkių, tačiau dėl to mes tapome dar stipresnėmis pajėgomis“, – teigė jis.

Savanorių pajėgos Lietuvoje įkurtos 1991 metų sausio 17 dieną, Aukščiausiajai Tarybai priėmus Savanoriškosios krašto apsaugos įstatymą. Nuo 2003 metų KASP įeina į Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų sudėtį.

Krašto apsaugos savanorių pajėgas sudaro štabas ir šešios rinktinės.

Šių pajėgų tikslas – parengti karius savanorius sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, bei priimančiosios šalies paramos teikimui. Kariai savanoriai dalyvauja ir tarptautinėse operacijose.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *