Vilniuje nemokamai viešuoju transportu keliauti galės socialiniai, kultūros darbuotojai

Nuotrauka BFL/ Andrius Ufartas

Vilniuje nemokamai viešuoju transportu keliauti galės socialines paslaugas teikiantys ir kultūros sektoriaus darbuotojai, priklausantys savivaldybės valdomoms įstaigoms.

Savivaldybės taryba trečiadienį išplėtė nemokamai viešuoju transportu keliaujančių vilniečių grupę, įtraukdama ir savivaldybės valdomų įstaigų, ar įstaigų, kuriose ši yra dalininkė, socialinius darbuotojus, dirbančiuosius įmonėje „Vilniaus miesto būstas“, taip pat kultūros įstaigų darbuotojus, orkestrantus bei choristus.

Jų nemokamoms kelionėms kompensuoti bus skirta daugiau kaip 300 tūkst. eurų per metus.

Savivaldybė pabrėžia, kad ši priemonė skirta ne tik motyvuoti kultūros ir socialinius darbuotojus, bet tikimasi, jog tai mažins taršą ir spūstis sostinėje. 

„Socialines paslaugas teikiančių ir kultūros įstaigų darbuotojų darbo užmokestis nėra labai konkurencingas. Tikimės, kad metinis viešojo transporto bilietas taps papildoma motyvacija ne tik esamiems darbuotojams, bet ir pritrauks naujų specialistų“, – per tarybos posėdį trečiadienį sakė sostinės vicemeras Tomas Gulbinas.

Nemokamas metinis bilietas bus skirtas Šv. Kristoforo kamerinio orkestro orkestrantams, choro „Jauna muzika“ choristams.

Šiuo metu nemokamu viešuoju transportu jau naudojasi Vilniaus ugdymo įstaigose dirbantys švietimo darbuotojai bei palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninių darbuotojai.

Vicemerė Edita Tamošiūnaitė sakė, kad ateityje ketinama siūlyti nemokamą viešąjį transportą medicinos darbuotojams. Opozicija savo ruožtu ragina valdančiuosius įtraukti visas norimas grupes į nemokamai keliaujančiųjų sąrašą ir patvirtinti jį vienu metu. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *