Vilniuje pievos viešose teritorijose bus šienaujamos po Žolinės

Nuotrauka Eitvydo Kinaičio/ vilnius.lt

Viešose vietose Vilniuje pievos antrąkart šį sezoną bus šienaujamos po Žolinės, dalyje teritorijų tai bus daroma rugsėjį, ketvirtadienį informavo Vilniaus savivaldybė.

Pasak pranešimo, natūralios pievos, savaiminiai medžiai ir krūmai sostinės aplinkkelių šlaituose, skiriamosiose eismo juostose, transporto žieduose paliekamos laisvai augti jau trečius metus.

Visur kitur – kiemuose, sporto ir žaidimų aikštelėse, aikštėse, skveruose, išilgai gatvių ir takų veja iki šiol šienaujama trumpai, anot savivaldybės, šiemet kai kur tai daroma net dažniau nei ankstesniais metais. Atsižvelgiama ir į gyventojų pageidavimus.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miestovaizdžio skyriaus vedėja Ramunė Baniulienė pripažįsta, kad „natūralių pievų estetika“ dalija vilniečius į dvi stovyklas, kai vieni tam pritaria, o kitiems ši naujovė nepatinka.

„Tačiau pereiti prie tvaraus šienavimo nuspręsta dėl svarbių priežasčių, kurios paliečia kiekvieną gyventoją. Gausesne žaluma siekiama mažinti klimato kaitos padarinius miestui – neįprastus karščius, gausias liūtis. Taip pat tai priemonė kovoti su oro tarša“, – pranešime sakė R. Baniulienė.

Po ateinantį pirmadienį minimos Žolinės pirmiausia bus šienaujamos pievos, esančios bendro naudojimo teritorijose ir transporto žieduose, žolė bus renkama dar po maždaug savaitės, kai išbyrės sėklos, siekiant, kad jos sudygtų kitąmet. Vėliau šienas sugrėbiamas ir išvežamas į kompostavimo vietas. 

Įprastai sostinės pievos šienaujamos du kartus per metus – birželio viduryje ir rugpjūčio antroje pusėje.

Šiemet Neries krantinėje, Vakarinio aplinkkelio, Geležinio Vilko, Olandų, Tūkstantmečio gatvių, Minsko plento šlaituose pievos bus šienaujamos rugsėjį.

Savivaldybės teigimu, šienavimas čia vėlinamas vykdant šių pievų monitoringą – aiškinamasi, kokia yra miesto pievų būklė, kiek yra invazinių augalų – remiantis tyrimų rezultatais ir mokslininkų išvadomis, bus sudarytas šių teritorijų pievų žemėlapis, numatyti kitų metų atskirų teritorijų šienavimo planai.

„Planuojama atskirti, kada ir kurias pievas reikia šienauti kartą per sezoną, o kurias dėl invazinių augalų plitimo – dažniau. Vietose, kur paplitę invaziniai augalai, pievos bus šienaujamos lokaliai, o nušienauta žaliava bus išvežta nedelsiant sunaikinti“, – pabrėžia savivaldybė.

Ekspertų įvardijami labiausiai sostinėje paplitę invaziniai augalai – kanadinės rykštenės, didžiosios rykštenės, Sosnovskio barščiai, raukšlėtalapiai erškėčiai, tankiažiedės rūgštynės, gausialapiai lubinai. Pasak ekspertų, tinkamiausias kovos būdas su invaziniais augalais ten, kur jie išplitę – šienauti pievas, kol šie dar neišbarstė sėklų.

Specialistai ir miesto tvarkytojai taip pat ragina pačius gyventojus prisidėti prie invazinių augalų naikinimo – skinti juos, neleisti žydėti ir subrandinti sėklų. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *