Vilnius baigia šildyti penktadienį, Kaunas ir Klaipėda – kitą savaitę

Nuotrauka pixabay.com

Vilnius penktadienį baigia šildymo sezoną, pranešė sostinės savivaldybė. Tuo metu Kaunas ir Klaipėda pastatų nebešildys kitos savaitės pradžioje, o Šiauliai ir Panevėžys šildymo sezono užbaigti neskuba.

„Šylant orams nutarta paskelbti šildymo sezono pabaigą“, – savivaldybės pranešime teigė Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Anot jo, sprendžiant pagal sinoptikų prognozes artimiausiomis naktimis oro temperatūra dar gali būti žema, tačiau sezoną nuspręsta nutraukti atsižvelgus į šiltėjančią paros temperatūros vidurkį. 

Tuo metu Kauno savivaldybės Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėjas Raimundas Endrikis BNS informavo, kad šildymo sezoną planuojama baigti kitos savaitės pradžioje.

„Kaip ir ankstesniais sezonais, šildymas atskiruose daugiabučiuose namuose gali būti nutraukiamas ir anksčiau daugumos gyventojų (50 proc. +1 gyventojas) sutarimu“, – pabrėžė R. Endrikis.

Klaipėdos savivaldybės Butų ir energetikos poskyrio vedėjas Algis Gaižutis sako, kad miestas taip pat svarsto galimybę šildymą išjungti kitos savaitės pradžioje.

„Planuojame, kad ateinančią savaitę, pirmadienį arba antradienį. Vilniuje galbūt yra aukštesnės temperatūros nei pajūryje “, – BNS sakė A. Gaižutis.

„Tai arba rytoj spręsime nuo pirmadienio, arba pirmadienį (bus priimtas sprendimas – BNS), nes toliau, atrodo, oras šiltesnis“ – teigė savivaldybės atstovas.

Tuo metu Šiauliai baigti šildymo sezono neskuba – mero pavaduotojas Domas Griškevičius sako, kad radiatoriai mieste tikrai dar kais ir kitą savaitę.

„Mes stebime situaciją, orų prognozes. Matome kitos savaitės prognozes, ten yra prognozuojamas ir tam tikras atšalimas, be to, dabar yra karantinas, daugelis žmonių yra namuose, tai šią ir kitą savaitę neplanuojame“, – BNS sakė D. Griškevičius.

Pasak jo, pakartotinai situacija bus vertinama kitą savaitę.

Panevėžys taip pat žada kitą savaitę spręsti, ar baigti sezoną. Savivadybės Infrastruktūros skyriaus vedėjas Arvydas Šatas sako, kad šildymas kitos savaitės pradžioje dar nebus išjungtas.

„Kitą savaitę svarstysime. Dabar dar nieko nežadame, lauksime, koks bus sprendimas dėl darželių-lopšelių darbo atnaujinimo, nes jie dabar nedirba ir šildymas jiems išjungtas“, – BNS sakė A. Šatas.

„Lauksime, kokie bus orai, prognozės rodo, kad ne patys gražiausi, lyg ir prognozuojamas atšalimas (…) Bijau, kad kitą savaitę dar neišjungsime, bent jau pradžioje tik svarstysime“, – teigė jis.

Pernai šildymo sezonas didžiuosiuose miestuose baigtas balandžio viduryje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *