Vilnius didelių įmonių darbuotojus kviečia skiepytis „AstraZeneca“ vakcina

Nuotr. Sauliaus Žiūros/ vilnius.lt

Vilnius kviečia „AstraZeneca“ (Vaxzevria) vakcina skiepytis daugiau nei 100 darbuotojų turinčių įmonių darbuotojus.

Didžiosios įmonės, kurios jau pateikė sąrašus savivaldybei, turi informuoti savo darbuotojus, kad kiekvienas norintis gali registruotis skiepui  http://vakcina.vilnius.lt/ svetainėje ir jau šį savaitgalį pasiskiepyti, rašoma savivaldybės pranešime.

Pasak savivaldybės, toks sprendimas priimtas atsižvelgus į didelį turimą šios vakcinos kiekį ir kol kas neužpildytą savaitgalio pamainą „Litexpo“ vakcinavimo centre.

„Mūsų vakcinavimo centras „Litexpo“ pasiruošęs skiepyti nors ir po 10 tūkst. asmenų per dieną, šį savaitgalį jis dirbs visu pajėgumu, tačiau norinčių skiepytis „Vaxzevria“ vakcina trūksta. Todėl nusprendėme plėsti auditoriją ir šią vakciną pasiūlyti didelių įmonių darbuotojams, remdamiesi Sveikatos apsaugos ministerijos numatytais vakcinavimo grupių prioritetais“, – pranešime cituojama Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Ji akcentavo, kad didelių įmonių darbuotojams artimiausiu metu neplanuojama pasiūlyti kitos vakcinos.

„Kitaip tariant, turite gerą šansą pasiskiepyti dabar siūloma vakcina arba laukti mažiausiai mėnesį, kol atsiras daugiau kitų vakcinų ir galėsite rinktis. Siūlome jau dabar apsaugoti save, kadangi pirmasis „Vaxzevria“ skiepas suteikia dalinį imunitetą“, – teigė L. Koriznienė.

Pasak jos, šia galimybe pasinaudoti ypač kviečiamas kultūros sektorius.

Šiuo metu Vilnius turi apie 20 tūkst. nerezervuotų „Vaxzevria“ vakcinų, kurias nori išnaudoti per savaitgalį. Didžiųjų įmonių pateiktuose sąrašuose yra apie 65 tūkst. darbuotojų. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.