Vilnius pradeda šildymo sezoną

Nuotrauka pixabay.com

Vilniaus miesto savivaldybė ketvirtadienį pradeda šildymo sezoną.

Anot sostinės savivaldybės, nors pernai centralizuota šiluma pradėta tiekti savaite vėliau – spalio 15 dieną, šiemet vėsesnis ruduo privertė švietimo ir gydymo įstaigoms šildymą įjungti dar rugsėjo 20 dieną.

Pasak savivaldybės, nuo ketvirtadienio šiluma pasieks pirmuosius gyvenamuosius namus Fabijoniškių, Šeškinės, Pilaitės, Šnipiškių, Karoliniškių, Lazdynų, Naujosios Vilnios, Baltupių ir Grigiškių mikrorajonuose, o pirmadienį-antradienį jau bus tiekiama visame Vilniuje. 

Savivaldybės teigimu, šiuo metu jau šildosi ir dalis namų, kurie patys priėmė sprendimą įjungti šildymą nesulaukus šildymo sezono pradžios, o likusius gyventojus šiluma pasieks per keletą ateinančių dienų.

Savivaldybė prognozuoja, kad šį spalį šildymo kaina sostinėje gali būti apie 80 proc. didesnė nei pernai, todėl gyventojams nuo lapkričio mėnesio bus užfiksuotas ne didesnis kaip 35 proc. šilumos kainų augimas lyginant su atitinkama praeitų metų to paties mėnesio kaina, o per šildymo sezoną susidariusią nepriemoką bus siūloma susimokėti jiems patogiu metodu individualiai susitarus su Vilniaus šilumos tinklais.

Vilniaus šilumos tinklų skaičiavimais spalio mėnesį standartinio 50 kv. m renovuoto buto šilumos sąskaita bus 22 eurai, nerenovuoto – apie 38 eurai.

Kaunas ir Panevėžys šildymo sezonus pradėjo rugsėjo 27 dieną, Šiauliai – rugsėjo 24 dieną. Klaipėda centralizuotai tiekiamo šildymo dar neįjungė. Kada uostamiestyje bus pradėtas šildymo sezonas bus sprendžiama spalio 11 dieną.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *