Vilnius pradėjo skiepyti per 70 metų gyventojus, Kaune baigiama 80-mečių vakcinacija

Sauliaus Žiūros nuotr.

Vilniuje nuo COVID-19 pradėti skiepyti vyresni nei 70-metų asmenys, Kaune šią savaitę baigiama 80-ies ir vyresnių gyventojų vakcinacija, BNS trečiadienį informavo savivaldybių atstovai.

„Jau pradėtos skiepyti ir grupės virš 70 metų, tokių pacientų paskiepyta, vakar duomenimis, 17,9 procento“, – BNS atsiųstame komentare teigė savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Viktorija Turauskytė.

Remdamasi Statistikos departamento duomenimis, Vilniaus savivaldybė teigia, kad šioje savivaldybėje paskiepyta didžiausia dalis vyresnių nei 80 proc. senjorų. Čia mažiausiai vieną skiepą gavo 34 proc. jų.

Taip pat Vilniuje vyksta gyventojų skiepijimas namuose, paskiepyta apie 250 pacientų.

„Šeimos gydytojai sudaro sąrašą senjorų, kurie turi specialiųjų poreikių, yra vieniši arba negali atvykti į gydymo įstaigą. Senjorai sulaukia skambučių iš poliklinikos, prie kurios yra prisirašę, aptaria, ar reikalingas skiepijimas namuose. Apie atvykimą vakcinavimo komanda iš anksto praneša telefonu, todėl niekur papildomai kreiptis nereikia“, – teigia savivaldybės atstovė.

Kaune buvo susidariusios eilės

Kauno vakcinacijos centre anksčiau šią savaitę buvo nusidriekusios eilės. Pasak Kauno poliklinikos vadovo Pauliaus Kibišos, jos susidarė, kai gyventojai savo artimuosius atvežė ne tuo metu, kai numatyta, o sau patogiu laiku, todėl vidurdienį vietoj 30 žmonių atvykusiųjų buvo 300.

„Mes prašome atvykti laiku, arba jeigu laikas visiškai netinkamas, informuoti“, – pabrėžė P. Kibiša.

Kaune taip pat jau baigiama vyresnių nei 80 metų gyventojų vakcinacija. Manoma, kad visi norintieji bus paskiepyti per šią savaitę.

„Pirmadienį pas mus atvyko 74 proc. turėjusiųjų skiepytis, mes paskiepijome beveik 1,3 tūkst., vakar paskiepijome 1,8 tūkst. – tai 65 procentai. Turint galvoje, kad žmonės smarkiai vyresnio amžiaus, būna, kad žinutės neperskaito, persigalvoja“, – sakė poliklinikos vadovas.

Anot jo, pasitaikė atvejų, kai žmonės piktinosi, jog senyvo amžiaus gyventojai nebuvo pakviesti skiepytis, tačiau kartais paaiškėja, kad neperskaito gautų trumpųjų žinučių.

„Mes suprantame, kad nėra galbūt pats tobuliausias būdas tos žinutės, bet tai yra pats efektyviausias būdas“, – sakė poliklinikos vadovas.

Jis ragino artimuosius pasirūpinti senjorais ir padėti jiems.

Statistikos departamento duomenimis, Kaune mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyti 28,9 proc. vyresnių nei 80 metų gyventojų.

Antradienį apie baigtą 80-ies ir vyresnių gyventojų skiepijimą pranešė Klaipėda, ten paskiepytas ketvirtadalis šio amžiaus senjorų.

Visoje Lietuvoje paskiepyti 27 proc. šios amžiaus grupės gyventojų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.