Virusas globos įstaigose plinta dėl nepakankamos infekcijų kontrolės – A. Veryga

Nuotrauka BĮ Liolių socialinės globos namai/ facebook.com

Koronavirusas slaugos ir globos įstaigose plinta dėl nepakankamos infekcijų kontrolės, sako kadenciją baigiantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Ką mes matome patys ir identifikuojame kaip problemą, yra infekcijų kontrolė. (…) Su slaugos, globos įstaigomis matome, kad ten virusas išplinta ir tai dažnu atveju sietina su nepakankamais įgūdžiais infekcijų kontrolei, nes anksčiau tose įstaigose tiesiog nebūdavo poreikio tokia veikla užsiimti“, – sakė ministras.

Anot jo, tinkamas apsaugos priemonių dėvėjimas ir kitos priemonės yra praktiškai įgyjami įgūdžiai, todėl gydymo įstaigos, jau anksčiau susidūrusios su COVID-19 infekcija, šias pamokas spėjo išmokti.

A. Verygos teigimu, bendraujama su savivaldybėmis, primenant apie galimybę gauti konsultacijas ir mokymus.

„Kalbama, kad ten, kur situacija tampa sudėtinga, specialistai pereitų paciento kelią, darbuotojo kelią – viską, kas vyksta įstaigoje įvertintų fiziškai ir ten, kur reikia, tiesiog suteiktų reikiamas rekomendacijas arba nurodymus“, – sakė ministras.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras nuolat praneša apie koronaviruso židinius, kilusius įvairiose globos ir slaugos įstaigose.

Prezidentūroje antradienį vykusiame COVID-19 valdymo ekspertų grupės susitikime taip pat pabrėžta, kad globos įstaigos, kaip ir ligoninės, yra tarp didžiausios koronaviruso rizikos vietų.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 62 tūkst. 515 asmenų, 46 tūkst. 665 – tebeserga, 15 tūkst. 77 – pasveiko.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 519 žmonių, dėl kitų priežasčių – 254 užsikrėtusieji.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *