Vis daugiau buvusių pasieniečių grįžta atgal į tarnybą

Фото vrm.lt

60 buvusių pasieniečių atsiliepė į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado kreipimąsi ir po privalomų patikrų šią savaitę pradėjo dirbti įvairiuose tarnybos padaliniuose.

Liepos 20-ąją pasieniečių vadas generolas Rustamas Liubajevas kreipėsi į buvusius VSAT pareigūnus siekiant efektyviau suvaldyti neteisėtų migrantų antplūdį iš Baltarusijos. 

Buvusiems pasieniečiams pasiūlyta laikinai įsidarbinti VSAT darbuotojais pagal darbo sutartį valstybės sieną su Baltarusija saugančiose Vilniaus, Varėnos pasienio rinktinių užkardose bei Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje, pranešė VSAT.

Po šio raginimo į tarnybos Personalo valdybą kreipėsi apie 200 buvusių pasieniečių.

Po privalomų patikrinimų ir užbaigus reikiamus formalumus į darbą VSAT priimta 60 buvusių pasieniečių. 33 pasirinko tarnauti Vilniaus pasienio rinktinėje, 25 – Varėnos rinktinėje, o du buvę kolegos talkins Pabradės URC pareigūnams. 

Po trumpų mokymų šie buvę pasieniečiai pradėjo dirbti budėtojų dalyse, vykdyti sienos kontrolės sistemų vaizdo operatorių funkcijas. Tokias užduotis anksčiau atlikę statutiniai VSAT pareigūnai skiriami patruliuoti bei reaguoti į įvykius prie sienos.

Kilus migrantų krizei, VSAT papildomai į darbą priimtų apie 500 naujų darbuotojų.

30 buvusių pareigūnų vėl įsidarbino rugpjūčio viduryje.

Ar visi buvę pasieniečiai gali grįžti į tarnybą, sprendžia medikai ir specialiosios tarnybos: aiškinamasi, ar jie neturi sveikatos sutrikimų, kurie trukdytų eiti tarnybą, ar nebuvo teisti. 

„Dabar mūsų pagrindinis aspektas – stiprinti pajėgumus, personalą. Kai teko stiprinti sienos apsaugą, pamatėme, kad trūksta personalo. Apkrovimas didžiulis, žmonės dirba viršvalandžius, papildomą darbą“, – yra sakęs VSAT vadas R. Liubajevas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.