Vis daugiau Lietuvos gyventojų mano, kad karas Ukrainoje užsitęs – apklausa

Nuotrauka BNS/ Irmantas Gelūnas

Lietuvos gyventojų, manančių, kad karas Ukrainoje truks ilgiau nei metus, per kelis mėnesius išaugo triskart, sankcijas Rusijai palaiko beveik du trečdaliai gyventojų, rodo pirmadienį paskelbtas „Kantar“ atliktas „Karo barometras“.

Rinkos tyrimų bendrovės birželio 1-9 dienomis vykdytoje apklausoje 77 proc. respondentų laikėsi nuomonės, jog Rusijos karinė invazija truks ilgiau, nei metus. Kovą, praėjus maždaug mėnesiui po invazijos, taip manė 29 proc. proc. apklaustųjų.

Išaugo ir pasisakančių, kad karas juos paveikė ir kelia susirūpinimą, dalis – birželį taip teigė 72 proc., kovą – 67 procentai.

„Kantar“ rinkos tyrimų ir įžvalgų direktorė Renata Sadunišvili teigia, kad 84 proc. šalies gyventojų karą įvardina kaip didžiausią susirūpinimą keliantį dalyką, kitos problemos – infliacija, augančios kainos, Covid-19 pandemija – pagal svarbą atsilieka 3-4 kartus. 

Apklausos duomenimis, septyni iš dešimties gyventojų teigia toliau padedantys Ukrainai ir pabėgėliams, daugiausia aukodami pinigų, taip pat daiktais. 

„62 proc. Lietuvos gyventojų pasisako, kad sankcijas Rusijai reikia taikyti ir toliau, net jei tai lemia ekonomines pasekmes mūsų šaliai. Tokį palaikymą žmonės išreiškia nepaisant to, jog lūkesčiai dėl greitos karo baigties negerėja, kaip tik padaugėjo gyventojų, manančių, kad karas truks metus arba ilgiau, dabar taip mano absoliuti dauguma“, – pranešime sakė R. Sadunišvili.

Reprezentatyvioje internetinėje apklausoje birželį dalyvavo 600 respondentų nuo 18 iki 65 metų, paklaidos riba – 3 procentai.

Tyrimas antrą kartą atliktas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, taip pat Čekijoje, Slovakijoje, Rumunijoje, Vengrijoje, Austrijoje, Bulgarijoje ir Serbijoje.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *