Visoje šalyje vyks padėkos akcija prisidėjusiesiems suvaldant koronavirusą

Nuotrauka lrv.lt

Pirmadienį visoje šalyje rengiama padėkos akcija „Ačiū, Lietuva!“, skirta pagerbti visus prisidėjusius prie koronaviruso krizės suvaldymo. Tuo metu Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradėjo tyrimą, ar šia akcija nepažeidžiamos rinkimų kampanijos taisyklės.

Vyriausybės duomenimis, norą dalyvauti akcijoje pareiškė apie 400 muzikos kolektyvų iš 55 savivaldybių.

Nacionalinių ir valstybinių įstaigų, rajonų ir regionų meno kolektyvai 17 val. viešose erdvėse surengs maždaug 15 minučių koncertus.  

Simboline akcija bus dėkojama medikams, pareigūnams, socialiniams darbuotojams, savanoriams, pardavėjams, vaistininkams, verslininkams ir visiems kitiems, padėjusiems apsirūpinti apsaugos priemonėmis bei teikusiems būtiniausias paslaugas koronaviruso metu.

Vyriausybė primena, kad dėl karantino režimo reikalavimų renginiuose būtina laikytis saugaus atstumo. Be to, atvirose erdvėse vienoje vietoje negali būti daugiau nei 300 žmonių.

 Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė atlikti tyrimą dėl Vyriausybės inicijuotos padėkos akcijos „Ačiū, Lietuva“,  BNS patvirtino VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Pasak jos, sprendimas atlikti tyrimą priimtas gegužės 27 dieną vykusiame komisijos posėdyje.

„Aiškinamės šios akcijos aplinkybes. Gavome pranešimą dėl tos akcijos, su komisijos nariais ją šiek tiek aptarėme ir buvo pavesta Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriui išsiaiškinti, ar ten yra kažkokie pažeidimai, ar jų nėra. Šiuo metu renkama informacija, kai turėsime atsakymus, tada ir matysime kokia yra situacija“, – BNS sakė L. Matjošaitytė.

Kreipimąsi dėl galimai neleistinos Vyriausybės ir premjero Sauliaus Skvernelio agitacijos VRK pateikė Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.