VRK vadovė: Vilniuje bus galimybė saviizoliacijoje esantiems balsuoti atvykus automobiliu

Nuotrauka regitra.lt

Vilniuje nuo trečiadienio bus įsteigtas specialus išankstinio balsavimo punktas, kuriame atvykę automobiliu vieni galės balsuoti ir saviizoliacijoje esantys rinkėjai, teigia Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Ji pabrėžė, kad šis punktas nėra skirtas išimtinai saviizoliacijoje esantiems asmenims ir jie balsuoti galės tik gavę epidemiologų leidimą palikti izoliavimosi vietą.

„Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė, jog Vilniuje, savanorių 124 adresu esančioje vietoje, atsiras papildoma išankstinio balsavimo vieta, kur rinkėjai atvykdami savo automobiliu ir būdami vieni automobiliuose, be kitų asmenų, galėtų pasinaudoti savo teise balsuoti. Jei tuos asmenis, esančius saviizoliacijoje, kitos institucijos išleis, tai galės ir tie asmenys pasinaudoti galimybe. Bet už izoliacijos tvarkos pažeidimą numatyta atsakomybė“, – BNS sakė L. Matjošaitytė.

Ji pabrėžė, kad leidimą palikti saviizoliacijos vietą gali duoti tik Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Pasak jos, balsavimas vyks taip: atvykęs rinkėjas turėtų pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, tuomet komisijos narys, patikrinęs rinkėjo tapatybę, atspausdins išankstinio balsavimo lakštą ir perduos rinkėjui biuletenius bei vokus, rinkėjas automobilyje, komisijos nariui nestebint, užpildys biuletenius. Tuomet rinkėjas sudės biuletenius į vokus ir juos užklijuos, o komisijos narys rinkėjo akivaizdoje vokus paims ir įmes į urną.

Pirmadienį skelbtais VRK duomenimis, iš daugiau kaip 28 tūkst. izoliuotis turinčių žmonių balsavimui namuose registravosi vos 230 rinkėjų.

L. Matjošaitytė teigė, kad VRK neturi kitų galimybių kaip tik per viešąją erdvę informuoti rinkėjų apie galimybę  balsuoti namuose, nes gauti duomenų apie esančius izoliacijoje iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) kreiptis į juos tiesiogiai negali dėl asmens duomenų apsaugos.

Vilniaus savivaldybė skelbia, kad naujame balsavimo punkte „Statyk ir važiuok“ aikštelėje balsuoti bus galima trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 7 iki 20 val. vakaro, taip pat ir antrojo turo metu spalio 19-22 dienomis. Šioje aikštelėje balsavimo metu draudžiama palikti automobilius. Atvykus į šį balsavimo punktą, su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, tušinuką, taip pat – dėvėti kaukę.

„Balsavimo drive-in punktas, tikiu, sudarys sąlygas atlikti pilietinę pareigą esantiems saviizoliacijoje ir tai padaryti pirmiausia saugiai ir patogiai. Su šiuo punktu Vilniuje turėsime net šešias skirtingas vietas, kuriose šiuo metu galima balsuoti“ – pranešime teigia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilniuje per išankstinį balsavimą savo valią rinkėjai taip pat gali pareikšti Vilniaus miesto savivaldybės pastate, Konstitucijos pr. 3, — Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre (Saulėtekio al. 26), A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų, Lukiškių aikštėj bei Vilniaus rajono savivaldybės pastate (Rinktinės g. 50). 

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną, pirmadienį-ketvirtadienį vyksta balsavimas iš anksto.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.