VRM bus pristatyta mobilioji programėlė išsikviesti pagalbą kurtiesiems

Фото pixabay.com

Penktadienį Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) Vilniuje bus pristatyta klausos negalią turintiems asmenims specialiai sukurta mobilioji programėlės.

Renginio metu bus gyvai pademonstruota mobiliosios programėlės vaizdo skambučio funkcija, pranešė VRM.

Nuo šių metų liepos 1-osios pradės veikti Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerio 112 mobilioji programėlė.

Ji suteikia galimybę klausos negalią turintiems asmenims dvipusiu realaus laiko vaizdo ir teksto ryšiu susisiekti su Bendruoju pagalbos centru ir pranešti apie staiga iškilusią grėsmę gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui ir išsikviesti skubiosios pagalbos tarnybas, t. y. policiją, greitosios medicinos pagalbos tarnybą, priešgaisrines gelbėjimo ir aplinkos apsaugos pajėgas. 

Anot VRM, naudojant pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos ir kitas telefono jutiklių vietos nustatymo funkcijas programėlė taip pat leidžia pakankamai tiksliai nustatyti pagalbos prašančio vartotojo buvimo vietą.

Nuo anksčiau veikusios bandomosios „GPIS 112“ programėlės naujoji skiriasi tuo, kad ji turi vaizdo skambučio funkciją ir užtikrina visavertį bendravimą su klausos negalią turinčiu pranešėju lietuvių gestų kalba.

Gavus tokį vaizdo skambutį, skambučių operatoriams ir programėlės naudotojams susikalbėti padės Bendrajame pagalbos centre budintys gestų kalbos vertėjai. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.