VSD direktorius D. Jauniškis pradeda antrą kadenciją

Nuotrauka BFL/ Vygintas Skaraitis

Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis antradienį pradės antrą kadenciją šiose pareigose – Prezidentūroje numatyta jo priesaika. 

Praėjusią savaitę Seimas pritarė, kad D. Jauniškis antrą kadenciją vadovautų VSD. Pagal įstatymą, VSD direktorių skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

D. Jauniškis vadovauti šiai žvalgybos institucijai pirmą kartą paskirtas 2015 metų balandžio 13 dieną.

Teikdamas jo kandidatūrą antrai kadencijai prezidentas tvirtino, kad šiuo sudėtingu metu svarbu užtikrinti svarbiausių valstybės institucijų veiklos tęstinumą.

„Darius Jauniškis savo darbais įrodė, kad yra strategiškai mąstantis ir ryžtingas vadovas. Tikiu, kad jis užtikrins, jog VSD tęstųsi reikalingos permainos, veikla būtų efektyvesnė, daugėtų atvirumo visuomenei“, – yra sakę G. Nausėda.

D. Jauniškis 1990–1993 metais dirbo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Apsaugos skyriuje, 1993–1994 metais Vadovybės apsaugos departamente, 1995 metais pradėjo tarnybą Lietuvos kariuomenės Ypatingosios paskirties tarnyboje.

1997–2006 metais D. Jauniškis buvo šios tarnybos vado pavaduotojas, 2006–2008 metais – vadas.

2008 metais D. Jauniškis paskirtas Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadu.

Jis yra baigęs ekonomikos ir strategines studijas, dalyvavo tarptautinėse misijose Afganistane 2002, 2004 ir 2007 metais, o 2010 metais jam suteiktas pulkininko laipsnis, jis taip pat už nuopelnus tarnybai apdovanotas dešimtimi įvairių valstybinių apdovanojimų ir medalių. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.