Vykstantiems į paveiktas šalis ne dirbti nebebus išduodamas nedarbingumas saviizoliacijai

Фото ltou.lt

Žmonėms, kurie į koronaviruso paveiktą šalį išvyksta ne darbo tikslais, nebebus išduodami nedarbingumo pažymėjimai privalomai saviizoliacijai, trečiadienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„Griežtesne tvarka norime paskatinti Lietuvos gyventojus atostogų kryptis rinktis atsakingai. Tikimės užbėgti už akių galimam piktnaudžiavimui, kai atostogų sezonu žmonės išvyksta į šalį, kuri jau įtraukta į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, o grįžę atostogas „prasitęsia“ gaudami nedarbingumo pažymėjimą ir ligos išmoką“, – pranešime cituojama socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.

Izoliuotis 14 dienų būtina grįžus iš šalių, paveiktų koronaviruso, arba turėjus sąlytį su sergančiuoju. Jeigu asmeniui nepaskelbta prastova ir jis neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu, privalomai izoliacijai iki šiol galėjo būti išduodamas nedarbingumo pažymėjimas.

Tačiau nuo šiol, jeigu žmogus jau išvykdamas į užsienio šalį praleisti atostogų žinojo, kad grįžus jam reikės izoliuotis, nedarbingumo pažymėjimas jam nebebus išduodamas.

Jeigu žmogus į užsienio šalį ne darbo reikalais išvyko prieš ją įtraukiant į paveiktų šalių sąrašą, nedarbingumo pažymėjimas bus išduodamas.

Išimtis, pasak ministerijos, bus taikoma tiems, kurie į paveiktą valstybę keliauja profesiniais, tarnybos ar darbo tikslais  – jie grįžę ir toliau galės izoliuotis gaudami nedarbingumo pažymėjimą. 

Pasak ministerijos, nuo šiol gydytojas medicininiuose dokumentuose dėl nedarbingumo turės įrašyti ne tik kreipimosi į asmens priežiūros įstaigą faktą, datą ir laiką, o ir užsienio šalį, į kurią jis buvo išvykęs, išvykos tikslą ir tikslų laikotarpį, kada jis užsienyje viešėjo.

„Jeigu paaiškės, kad asmuo į koronaviruso paveiktą šalį, įrašytą sąraše, išvyko turistiniais ar kitais tikslais, nesusijusiais su profesija, tarnyba ar darbu, nedarbingumo pažymėjimas jam nebus išduotas“, – rašoma ministerijos pranešime.

Tokiu atveju darbuotojui gali būti išduodama medicininė pažyma, kuri pateisina neatvykimą į darbą, taip pat darbuotojas gali izoliuotis naudodamasis kasmetinėmis ar nemokamomis atostogomis. 

Kontrolę, koks buvo viešnagės tikslas ir konkretus laikotarpis, atlieka „Sodra“. 

Paveiktų valstybių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse. Paveiktomis laikomos tos šalys, kuriose sergamumo koronavirusu rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų. 

Apie tai, kad konkreti valstybė nuo pirmadienio bus įtraukta ar išbraukta iš sąrašo, paskelbiama penktadienį.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.