Vyraiusybė sako ieškanti būdų, kaip be žalos nutraukti sutartį su „Belaruskalij“

Фото BNS/ Ernesta Čičiurkaitė

Vyriausybė ieško būdų, kaip be didelės žalos valstybei nutraukti „Lietuvos geležinkelių“ sutartį su JAV sankcionuota Baltarusijos trąšų gamintoja „Belaruskalij“, pareiškė premjerė Ingrida Šimonytė ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Tikrai rasime sprendimus dėl sutarties galiojimo nutraukimo taip, kad Lietuvos Respublikai dėl to kiltų mažiausios finansinės žalos rizika“, – Seime per Vyriausybės valandą ketvirtadienį teigė premjerė.  

„Noriu pabrėžti, kad JAV sankcijos, kurios yra pirminės ir taikomos JAV subjektų atžvilgiu, Lietuvoje tiesiogiai negalioja, todėl mes turime svarstyti ne sankcijų taikymo klausimą, kas čia daug kam atrodo, o sutarties galiojimo klausimą. Tai yra visiškai kitas klausimas“, – kalbėjo ji. 

G. Landsbergis tvirtino, kad ant Vyriausybės stalo kol kas nėra plano, kaip nutraukti sutartį.

„Atsakinėdama į klausimus apie tai, kaip Lietuva galėtų nutraukti trąšų gabenimą per Lietuvą, (Vyriausybė – BNS) ieško teisiškai teisingiausio, skaidriausio ir aiškiausio būdo“, – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas. 

„Kol kas tokio ant Vyriausybės stalo dar neturime, tikimės, kad turėsime“, –  pridūrė jis.   

Trečiadienį įsigaliojus amerikiečių sankcijoms „Belaruskalij“, per Lietuvą toliau vyksta šios įmonės gaminamų trąšų tranzitas.

„Lietuvos geležinkeliai“ pranešė, kad lapkritį „Belaruskalij“ atliko avansinį mokėjimą bendrovei už paslaugas, o šių lėšų gali pakakti pervežimams gruodį ir daliai sausio.

Geležinkelių sutartis su „Belaruskalij“ galioja iki 2023 metų.

„LTG Cargo“ vidutiniškai gabeno per 10 mln. tonų „Belaruskalij“ krovinių per metus už maždaug 60 mln. eurų. 

JAV Iždo departamentas sankcijas „Belaruskalij“ įvedė rugpjūtį ir iki gruodžio 8-osios verslui davė laiko užbaigti sandorius.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *