Vyriausybė atsisako planų kurti centralizuotą turgaviečių apskaitos sistemą

Vyriausybė atsisako ketinimų kurti naują centralizuotą turgaviečių apskaitos informacinę sistemą. Vietoje jos būtų naudojama jau sukurta Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) informacine sistema.

Vyriausybė pirmadienį iš esmės pritarė tai numatančiam Žemės ūkio ministerijos siūlymui. Planuojama, kad VMI sukurtą „virtualaus buhalterio“ sistemą (i.APS) turgavietėse parduodamų prekių, maisto produktų kiekio ir pajamų apskaitai bus privaloma naudoti nuo 2021 metų.

Lietuvos turgaviečių ir prekyviečių asociacijos vadovas Vytenis Butkevičius sprendimą atsisakyti centralizuotos sistemos vadino viso smulkiojo verslo pergale.

„Mes iš pat pradžių sakėme, kad centralizuota turgaviečių apskaitos sistema yra nesąmonių nesąmonė, nes ją parengę žmonės tikriausiai niekada nėra prekiavę turguje. Todėl šios sistemos atsisakymas yra mūsų didelė pergalė, kurią pasiekėme suvieniję viso smulkaus verslo jėgas“, – BNS sakė V. Butkevičius.

Pasak jo, prieš centralizuotą sistemą taip pat pasisakė Smulkaus ir vidutinio verslo asociacija bei 47 smulkaus verslo asociacijas vienijanti taryba, įkurta prie Ekonomikos ir inovacijų ministerijos.

„Visi mes pasirašėme rezoliuciją, kurioje nurodėme, kad jei ši sistema bus priimta, Lietuvos turgavietės vieningai atsisakys ją vykdyti. Ta sistema būtų neteisėta, nes ji pažeidžia Konstituciją, Konkurencijos ir Viešojo administravimo įstatymus (…) Ši rezoliucija buvo įteikta prezidentui, Seimo pirmininkui, ministrui pirmininkui, žemės ūkio ministrui ir generaliniam policijos komisarui“, – tvirtino V. Butkevičius.

Jis pabrėžė, kad nauja sistema būtų naudinga tik stambiam verslui – mažmeninės prekybos tinklams ir perdirbėjams.

„Turgavietės šiandien yra paskutinė tvirtovė, kur dar smulkusis verslas, smulkusis prekybininkas gali rasti užuovėją ir gyvuoti (…) Tai ypač aktualu šalies provincijai“, – sakė V. Butkevičius.

Pasak jo, pozicijos dėl VMI „virtualaus buhalterio“ sistemos Lietuvos turgaviečių ir prekyviečių asociacija kol kas neturi.

„Šiuo metu mes dar nesame susipažinę su siūloma nauja tvarka, nagrinėjame dokumentus ir vėliau spręsime, ar mus ji tenkina, ar teiksime savo pasiūlymus“, – tvirtino V. Butkevičius.

Vyriausybė pernai birželį nusprendė sukurti centralizuotą turgaviečių apskaitos informacinę sistemą – skaitmenizuoti šiuo metu ranka pildomus buhalterinės apskaitos žurnalus. Sukurti naują sistemą buvo pavesta Žemės ūkio ministerijai. 

Tuomet teigta, kad nauja sistema leis efektyviau kontroliuoti gyventojus, turgavietėse prekiaujančius maisto produktais turgavietėse, ir taip mažinti šešėlį šiame sektoriuje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *