Darbą leista atnaujinti visoms parduotuvėms, nuo pirmadienio – lauko kavinėms (papildytas)

Nuotrauka pixabay.com

Vyriausybė trečiadienį dar dviem savaitėms – iki gegužės 11 dienos pratęsė karantiną bei leido atnaujinti darbą daliai verslo. Jau nuo ketvirtadienio gali veikti visos parduotuvės, įskaitant ir esančias prekybos centruose, taip pat leista turguose bei kioskuose prekiauti augalais, sėklomis ir trąšomis. 

Likusi dalis sušvelninimų įsigalios nuo pirmadienio – tuomet veiklą galės atnaujinti lauko kavinės, muziejai, bibliotekos, kirpyklos.

Pasak premjero S. Skvernelio, trečias karantino švelninimo etapas numatytas po dviejų savaičių, bet jei leis situacija, tai gali būti padaryta ir anksčiau.

„Karantino laikymasis leidžia žengti žingsnius, kurių mes seniai laukėme ir kalbėti apie sekančio etapo įgyvendinimą. Kol kas yra numatytas dviejų savaičių laikotarpis, bet pagal situacijos pokyčius tai gali būti ir anksčiau“, – žurnalistams trečiadienį sakė S. Skvernelis.

„Siekiame, kad būtų sudarytos kuo lygesnės konkurencijos sąlygos, taigi nuo rytojaus darbą gali atnaujinti visos parduotuvės, tačiau jos turės užtikrinti saugumą ir atstumą tarp žmonių“, – pranešime sakė ekonomikos ir inovacijų ministerijai laikinai vadovaujantis Žygimantas Vaičiūnas.

Be to, nuo pirmadienio bus leidžiama laikyti vairuotojų egzaminus, galės vykti aviacijos praktiniai mokymai, leidžiama golfo, lauko teniso, šaudyklų, vandenlenčių parkų ir panašių įstaigų veikla, treniruotis atvirose sporto bazėse.

Be to, nuo pirmadienio leidžiama laisvalaikio veikla lauke, pavyzdžiui, pažintinių ir mokomųjų takų (išskyrus apžvalgos bokštus) lankymas, parkų, zoologijos, botanikos sodų, esančių lauke, lankymas. Taip pat duris galės atverti muziejai, bibliotekos ir archyvai. 

Kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigas galės lankyti ne didesnės nei dviejų asmenų grupės arba vienos šeimos nariai. Šios įstaigos, taip pat ir kirpyklos bei manikiūro salonai taip pat privalės laikytis 10 kv. metrų ploto reikalavimo, arba aptarnauti vieną asmenį.

Veido kaukės bus toliau privalomos, išskyrus valgant viešojo maitinimo įstaigose.

„Visiškas turgaviečių atidarymas bus svarstomas kitame karantino švelninimo etape, nes turguje užtikrinti atstumus yra daug sudėtingiau nei parduotuvėse, be to, turguje dažniausiai lankosi į rizikos grupę patenkantys žmonės“, – sakė Ž. Vaičiūnas.

Vyriausybė taip pat numatė, kad savivaldybės privalės užtikrinti vaikų ir neįgaliųjų priežiūrą, maitinimą ir mokymą, jei yra gautas tėvų ar globėjų prašymas su darbdavio pažyma, kad darbuotojas negali dirbti nuotoliniu būdu ar užtikrinti neįgaliųjų priežiūros namuose. 

S. Skvernelis sakė, kad tai „ypač aktualu žmonėms, kurie turi dirbti, arba jau galės pradėti dirbti darbo vietoje, o ne namuose, ir neturi kur palikti vaikų“.

„Savivaldybių pareiga – pasirūpinti jūsų ir panašių į jus vaikų užimtumu, priežiūra ir maitinimu. Kur tiksliai, kokioje vietoje, dienos centre ar kitur – tai nuspręs pačios savivaldybės“, – teigė jis. 

Praėjusią savaitę Vyriausybė jau leido dirbti ne maisto parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, taip pat smulkioms remonto, buities paslaugų įmonėms. 

Vėliau planuojama atverti visas viešojo maitinimo įstaigas ir sveikatos paslaugas, sporto klubus, laisvalaikio ir pramogų centrus, švietimo įstaigas. Ketvirtuoju etapu būtų leidžiami masiniai renginiai.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą Lietuvoje kovo 16 dieną įvestas karantinas: sustabdyta visų ugdymo įstaigų, užsidarė dauguma prekybos vietų, išskyrus maisto produktų parduotuves ir vaistines.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.